Tecavüzle suçlanan Bitcoin Core geliştiricisi, karşı dava açtı

Cinsel taciz ve tecavüzle suçlanan eski Bitcoin Core geliştiricisi Peter Todd, hakkındaki suçlamaları şiddetle reddederek karşı dava açtı ve tazminat istedi.

Erken dönem Bitcoin Core geliştiricisi Peter Todd, kötüye çıkmış adını temizlemeye çalışıyor. Bitcoin koduna 2012’de katkı sağlamaya başlayan Kanadalı Todd, kendisini cinsel taciz ve tecavüzle suçlayan birine karşı dava açtığını Twitter’da açıkladı.

Suçlamaları şiddetle reddeden ve konuyu Kaliforniya Federal Mahkemesi’ne taşıyan Todd, Isis Agora Lovecruft takma adlı Kaliforniya vatandaşından tazminat talebinde bulundu.

Twitter’da avukatının tavsiyesi üzerine soru almayacağını belirten Todd, şöyle yazdı:

“Umarım Isis Lovecruft doğru olanı yapar. Eğer öyle yaparsa topluluğumuzun da benim gibi affetme ruhuyla hareket edeceğini düşünüyorum.”

Lovecruft, Twitter profilinde kendisini hacker, anarşist ve kriptografi etkinliklerine katılan bir zamanların kuramsal fizikçisi olarak tanımlıyor. Todd da mesleği gereği birçok kriptografi konferansına katıldığı için davada da bu ikili tanıdık olarak nitelendirilmiş ve birçok kez etkileşime girdikleri belirtilmiş.

Todd, Lovecruft’ın 2016’da yine bir başkasını cinsel taciz ve tecavüz suçlamasıyla itham ettiğini, adamı mahkum ettiremediğini ve buna misilleme olarak da kendisinin adını karalamaya çalıştığını iddia ediyor.

Lovecruft’ın tweet’lerine bakılırsa farklı zamanlarda farklı kişiler tarafından birçok kez tacize uğramış. Bu tacizlerle ilgili son tweet’ini 9 Şubat’ta atan Lovecruft, şöyle yazmış:

“İlgilendiğim sektörde beni taciz eden insanları izlemeye bayılıyorum. Ben onları teker teker kıstırırken sıranın onlara gelmesini bekleyen diğerleri endişeyle kıvranıyorlar.”

Todd’un tweet’inin altına birçok destek mesajı gelirken, bazıları da bunu Twitter’da paylaşmasının doğru olmadığını, işi mahkemeye bırakmasını ve Lovecruft’u tehlikeye attığını söylediler.

Haber: CCN

→BİNANCE’TEN KRİPTO PARALARDA STAKİNG HİZMETİ

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl