Bitcoin üretebilen televizyon geliştirildi

Dünyanın ikinci en büyük Bitcoin (BTC) madenciliği donanım üreticisi Canaan Creative, dünyanın ilk Bitcoin üretebilen televizyonunu geliştirdiğini açıkladı.

Dünyanın ikinci en büyük Bitcoin (BTC) madenciliği donanım üreticisi Canaan Creative, evde Bitcoin madenciliğine yeni bir boyut kazandırıyor. Şirket, Bitcoin üretebilen bir televizyon geliştirdiğini açıkladı.

Canaan Creative, madencilik yeteneklerine sahip bir televizyonla Bitcoin ağını daha fazla merkeziyetsiz kılmayı umuyor.

AvalonMiner Inside olarak adlandırılan televizyon saniyede 2.8 TH/s’lik makul bir işlem gücüne sahip. Buna karşılık, Canaan’ın en güçlü madencilik teçhizatı saniyede 11 TH/s’ye kadar çıkabiliyor.

NewsBTC’nin South China Morning Post’dan aktardığına göre AvalonMiner Inside yapay zeka ile destekleniyor ve sesli komutlar alabiliyor. Buna ek olarak, televizyon setinde, kullanıcıların cihazın ne kadar iyi performans göstereceğini belirlemelerine yardımcı olacak yerleşik bir madencilik kârlılık hesaplayıcısı da bulunuyor.

AvalonMiner Inside tarafından üretilecek olan Bitcoin, Canaan Creative tarafından sağlanan bir mağaza platformunda çeşitli ürünler için de harcanabilecek.

Şirket ayrıca gelecekte Blockchain ile ilgili daha farklı cihazları da piyasaya sürmeyi planlıyor.

Bu arada bazı sektör analistleri, Canaan’ın Bitcoin ağındaki merkeziyetsizliği artırma çabalarından etkilenmemişe benziyorlar. Bunlardan biri olan Pekinli finans uzmanıXiao Lei, yeni Bitcoin madencilik televizyonu ile ilgili olarak “Bu şirketler mevcut büyük TV markalarına madencilik işlevini yerleştirebilirlerse daha anlamlı olacaktır.” diyor.

Canaan Creative, geçtiğimiz yıl yaklaşık olarak 300 bin adet Avalon Bitcoin madencisi sattı. Böylesine verimli bir performans, Canaan Creative’in sadece 2017 yılında 205 milyon dolar gelir elde etmesini sağladı.

Geçtiğimiz Mart ayında Fransız Qarnot şirketi de televizyon gibi sıradışı bir şekilde kripto para madenciliği yapabilen bir ısıtıcı ürettiğini bildirmişti.

→ BRİAN KELLY: FAVORİ COİN’LERİNİZDEN STOK YAPMAK İÇİN İYİ BİR ZAMAN

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl