Brian Kelly: Favori coin’lerinizden stok yapmak için iyi bir zaman

CNBC'nin finans yorumcusu ve yatırım şirketi BKCM’nin CEO’su Brian Kelly, Bakkt açıklamasını yılın en büyük Bitcoin haberi olarak nitelendirdi ve Bitcoin piyasasına girmek ya da favori kripto paralardan stok yapmak için iyi bir zaman olduğunu söyledi.

24 saatten kısa bir süre önce dünyanın en büyük borsası New York Menkul Kıymetler Borsası’nın sahibi Intercontinental Exchange’in, Microsoft, BCG ve Starbucks ile birlikte, tüketicilerin ve kurumların küresel bir ağ üzerinde kripto para alması, satması, saklaması ve harcaması için Bakkt adında yeni bir şirket kuracağı açıklanmıştı.

Bu haberler ışığında CNBC’nin finans yorumcusu ve yatırım şirketi BKCM’nin CEO’su Brian Kelly bu açıklamayı yılın en büyük Bitcoin haberi olarak nitelendirdi ve şu açıklamalarda bulundu:

“Bu büyük bir haber. Bunun neden Bitcoin için yılın en büyük haberi olduğunu konuşalım. Bitcoin ETF’sinin önünü açıyor. Geçen hafta ‘Bitcoin ETF’sinin onaylanacağını düşünmüyorum’ demiştim ve  Winklevoss ETF’si reddedildi. Niye? Çünkü regüle edilmiş bir borsa ve saklama hizmeti yoktu.”

Kelly, Bakkt açıklaması ile birlikte düzenlenmiş bir borsa ve emtiaların depolandığı lisanslı bir saklama alanı olacağını, bunun bir ETF onayının yolunu açacağını ve bir ETF’nin ortaya çıkmasını çok daha kolaylaştıracağını söyledi:

“Bu bir Bitcoin ETF’sinin ortaya çıkmasını çok daha kolaylaştıracak. Bitcoin vadelilerinden bile daha iyi… Çünkü emeklilik paranızı, Schwab, Fidelity ya da TDAmeritrade’deki hesabınızı Bitcoin’e getirmekten bahsediyorlar. Bir Bitcoin ETF, bir Bitcoin Yatırım Fonu satın alabileceksiniz. Evreni genişletiyor.”

Kelly, sözlerinin devamında Bitcoin piyasasına giriş yapmak ve favori kripto para birimlerinden stoklamak için iyi bir zamanda olabileceğimizi ifade etti. Kelly, ayrıca duyurunun Asya’da piyasanın kapalı olduğu bir Cuma sabahına denk geldiğine de dikkat çekti. Bu da piyasanın neden haberlere reaksiyon göstermediğini açıklayabilir.

→ TÜRKİYE, İLK ÜNİVERSİTE BLOCKCHAİN MERKEZİNİ AÇTI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Şahin Cevapla

    Stok yapmaya izin verirlerse tabi.hesaplar bosaltiliyor ve bir şey yapilamiyor.buna ne diyesekler