Bernstein: Bitcoin’in temel dinamikleri hiç olmadığı kadar iyi

Yönetimi altında yaklaşık 650 milyar dolarlık varlık bulunan Bernstein şirketi tarafından yayımlanan yeni bir raporda, Bitcoin’in temel dinamiklerinin daha önce hiç olmadığı kadar iyi olduğu belirtildi.

Şirket, bu iddiayı ortaya atarken lider kripto paranın mevcut arzının yüzde 70’inin son bir yılda işlem görmediğinin altını çizdi. Ayrıca raporda, nisan ayında gerçekleşmesi beklenen blok ödülü yarılanmasına da (halving) dikkat çekildi. Bunun yanı sıra rapora göre, yakın zaman önce ABD’nin Finansal Muhasebe Standartları Kurul (FASB) tarafından uygulamaya konulan önemli bir raporlama değişikliği de Bitcoin’e talebi artıracak. Söz konusu değişiklikle beraber şirket mali tablolarında kripto paraların piyasa değeri üzerinden raporlanması mümkün olmuştu. Bernstein, “FASB’nin yeni uygulaması, Bitcoin’i bir hazine varlığı olarak tutmaya yönelik kurumsal tercihi olumlu yönde etkileyecek ve bu sayede şirketlerden yeni talep kaynakları oluşacak.” yorumunu yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Kripto fonlarına 176 milyon dolar: Bu kez sıralama değişti

Öte yandan Bitcoin ETF konusuna da ayrı bir parantez açan Bernstein, ETF’lerin 2024’ün başlarında onaylanma yolunda olduğunu kaydetti. Şirket, spot ETF’lerin şirket ve bireysel yatırımcıların Bitcoin’e erişimlerini kolaylaştıracağını yazdı.

Bernstein, Bitcoin’in 2025 yılının ortalarına kadar 3 trilyon doların üzerinde piyasa değerine sahip makropolitik bir varlık olarak ortaya çıkacağını öngörüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl