Kripto fonlarına 176 milyon dolar: Bu kez sıralama değişti

Kripto para fonlarına yatırımlar geçen hafta da devam etti. Böylece fonlara para akışı, art arda 8 hafta boyunca pozitif seyretti. Geçtiğimiz hafta yapılan toplam yatırım tutarı 176 milyon dolar oldu.

176 milyon dolarlık yatırımdan en büyük payı, her zaman olduğu gibi, Bitcoin fonları aldı. Bitcoin’i bu defa Ethereum değil, Solana takip etti. Bitcoin yatırım ürünlerine 155 milyon dolar aktarılırken ikinci sırada bulunan Solana’ya ise 13 milyon 600 bin dolarlık giriş oldu. Ethereum ve Avalanche fonları ise sırasıyla 3.3 milyon ve 1.8 milyon dolar yatırım aldılar. Uniswap ve Polygon’a da sırasıyla 550 bin ve 860 bin dolar yatırıldı.

Kripto yatırım ürünlerine haftalık fon akışları, kaynak: CoinShares

Varlık yönetimi şirketi CoinShares tarafından hazırlanan rapora göre, fonlar yapılan net yatırım tutarı, 2023 yılında şimdiye kadar 1 milyar 320 milyon dolar oldu. Dikkat çekici olanı ise yatırım ürünlerinin işlem hacimlerinin, toplam kripto hacimlerindeki payının artmaya devam etmesiydi. Bu anlamda uzun vadeli tarihsel ortalama yüzde 3.4 iken şu anda yüzde 11 düzeyinde. CoinShares, yüzde 11’lik oranın 2020 ve 2021 yıllarındaki boğa piyasası ortalamasının çok üzerinde olduğunu vurguluyor. Söz konusu oranın geçmişe göre oldukça yüksek olması, kurumsal yatırımcılarının ilgisindeki artışı gösteriyor.

Raporda, yatırımların art arda 8 hafta boyunca pozitif seyretmesinin ABD’de spot Bitcoin ETF‘inin yakında onaylanacağı yönündeki iyimserliğe dayandığı belirtildi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl