TenX’in kurucusu Julian Hosp, kendi yatırım stratejisini paylaştı

TenX'in kurucusu Julian Hosp, son piyasa çöküşü sırasında kendisine gelen sorular üzerine yatırım stratejisini paylaştı.

Banka kartı ve uygulama yoluyla kripto paraların günlük yaşamda kullanılmasını kolaylaştırmayı hedefleyen bir proje olen TenX’in kurucusu Julian Hosp, kripto para piyasasındaki son satış dalgası üzerine kendisine gelen birçok soruya iki Twitter gönderisiyle cevap verdi.

Hosp önce “Son birkaç gün içinde satmak, satın almak, hodl, pes etmek, daha fazla almak vb. gibi ne yapmaları gerektiği konusunda tavsiye isteyen birçok kişiden mesaj aldım. Ne yapmanız gerektiğini size söyleyemem fakat 3 yıl önce benzer durumda ne yaptığımı anlatabilirim.” ifadelerini kullandı.

TenX’in kurucusu daha sonra kendi yatırım stratejisini paylaşarak şöyle dedi:

“Yatırım yapabileceğiniz paranızın %5-10’unu Bitcoin’e yatırın. Sonra bekleyin: Ya sıfıra vuracak ya da geçen seneki gibi bir çılgınlık göreceğiz ve Bitcoin 100,000 doların üzerine çıkacak. Eğer her iki senaryo ile de yaşayabiliyorsanız sizin için sorun yoktur.”

Bitcoin için 5,000 doları bilmişti

Hosp, Bitcoin‘in 2018 yılında 5,000 dolara düşeceğini iddia etmişti. Hosp, ayrıca aynı yıl fiyatın 60,000 dolara dokunacağını öne sürmüştü. TenX’in kurucusunun bu tahmininin başarıyla gerçekleşebilmesi için yalnızca bir aylık bir süre kaldı. Temmuz ayında Hosp, “Aralık ayında, tüm zamanların en yüksek seviyesi 20 bin dolardayken 2018’de 5 bin doları ve 60 bin doları göreceğimizi tahmin etmiştim. Yani 5 bin dolara hemen hemen ulaştık. Bakalım 60 bin dolara ulaşabilecek miyiz. Hala başaracağımıza oldukça inanıyorum.” demişti.

Bitstamp’ten elde edilen verilere göre bir numaralı kripto para şu sıralarda 4,140 dolardan işlem görüyor.

→ ABD TARİHİNDE İLK KEZ BİR BITCOIN ADRESİNE YAPTIRIM

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl