Bitcoin yatırımcıları bu hafta Tesla ve Elon Musk’a odaklanacak

tesla

ABD’de bilanço takvimi yoğunlaştı. Bu hafta, kripto para piyasasını da yakından ilgilendiren bir şirket var: Elektrikli araç devi Tesla. Tesla’nın ilk çeyrek bilançosu, çarşamba günü açıklanacak. Bitcoin yatırımcıları, Tesla’nın elinde tuttuğu Bitcoin miktarında bir değişiklik olup olmadığının yanıtını arayacaklar.

Tesla, Bitcoin’lerinin önemli bir bölümünü satmış olsa da halen 9 bin 720 BTC tutuyor. Mevcut fiyatlarla bu miktar, yaklaşık 300 milyon dolar ediyor. Tesla’nın bu Bitcoin’leri satın alırkenki toplam maliyeti ise 340 milyon dolara yakın.

Geçtiğimiz aylarda kurumsal alıma dair güçlü sinyallerin olduğu bazı Bitcoin işlemleri dikkat çekmişti. Daha sonrasında ise MicroStrategy, önce 6 bin 455, ardından bin 45 BTC satın aldığını duyurdu. Dolayısıyla Tesla’nın satış yapmış olabileceği gibi Bitcoin’lerine ekleme yapmış olması, düşük de olsa ihtimal dahilinde.

2021 yılının şubat ayında ilk kez Bitcoin satın alan ve yaptığı alımla birlikte yaklaşık 42 bin BTC sahibi olan Tesla, 2022’nin temmuz ayına gelindiğinde bunların yüzde 75’ini elden çıkardığını bildirmişti. Tesla, söz konusu satışları ise ortalama 29 bin dolarlık bir fiyat üzerinden yapmıştı.

Öte yandan Elon Musk, “Twitter 2.0” başlığı ile Miami’deki Possible konferansında konuşacak. Bu konferansta, kriptoyla ilgili soruların da dile getirilmesi muhtemel.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl