Bitcoin düşüşe geçti: Tesla’dan büyük Bitcoin satışı

Elektrikli araç üreticisi Tesla, bilançosunu açıkladı. Elon Musk’ın CEO’su olduğu şirket, Bitcoin varlıklarının yaklaşık yüzde 75’ini nakde dönüştürdüğü bildirdi.

Tesla, 936 milyon dolarlık Bitcoin satışı yaparken bu satışlar, yapılan hesaplamalara göre, ortalama 29 bin dolarlık bir fiyat üzerinden gerçekleştirildi.

Tesla, Bitcoin alımını Şubat 2021’de yapmıştı

Tesla’nın elinde yaklaşık 42 bin BTC vardı. Şirket, geçtiğimiz yılın Şubat ayında 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını bildirmişti. Tesla’nın Bitcoin satın alması, bir numaralı kripto paranın fiyatında büyük etki yaratmış, Bitcoin yeni rekor seviyelere ulaşmıştı.

ABD’li şirket, ilk Bitcoin satışını Nisan 2021’de yapmış, o dönem 272 milyon dolarlık Bitcoin satışı gerçekleştirmişti.

Elon Musk, kişisel Bitcoin’leri için “Satmayacağım” demişti

Bu arada Elon Musk, kişisel olarak da Bitcoin tutuyor. Musk, Mart ayında yaptığı açıklamada, Bitcoin’lerini tutmaya devam ettiğini ve satmayacağını söylemişti.

Öte yandan Önce Bitcoin’i öven tweet’leri, daha sonra ise Dogecoin yorumlarıyla piyasaya büyük etkisi dokunan Musk, Mayıs 2021’de yaptığı büyük U dönüşüyle piyasayı ve hayranları şoke etmişti.

Musk Mart 2021’de, CEO’su olduğu elektrikli araç üreticisi Tesla’nın Bitcoin ile ödeme kabul ettiğini açıklamış ancak takip eden Mayıs ayında en büyük kripto paranın çevreye zarar verdiğini belirterek bu kabulü askıya aldığını belirtmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl