Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bakkt Bitcoin teslimatlarında büyük sıçrama: %1625

Bakkt Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinde fiziki teslimat, geçen aya göre %1625 artış gösterdi. Bu ne anlama geliyor?

Piyasa araştırmaları şirketi Arcane Research, Bakkt’taki Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin fiziksel teslimatında geçen hafta büyük bir sıçrama olduğunu belirtiyor.

Şirketin son piyasa raporunda bu durum, CME’deki açık pozisyon sayısında görülen kayda değer yükseliş de hatırlatılarak kurumsal yatırımcılar arasında Bitcoin iştahının arttığı şeklinde yorumlandı.

17 Ocak’ta Bakkt’ta 230 Bitcoin vadeli kontrat teslimatı gerçekleştirildi. Bu rakam Ekim, Kasım ve Aralık aylarında sırası ile yalnızca 15, 17 ve 8’di. 2019 ortalaması da 13.3 BTC olarak hesaplandı. 2019’daki 13.3 BTC’lik ortalamadan 230 BTC’ye büyüme %1625 oldu.

Arcane Research, 230 BTC’nin Bakkt’taki günlük işlem hacimlerine kıyasla küçük bir miktar olsa da fiziksel teslimattaki bu hızlı artışın sadece alım satım yerine kurumsal yatırımcılar arasında Bitcoin tutmaya dönük talebin büyüdüğünü gösterebileceğini vurguluyor.

Bu önemli artışın kaynağının geçen yıl iki Bitcoin fonu başlatan Michael Novogratz’ın Galaxy Digital’i olabileceği kaydediliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl