Bitcoin, 2018’in en düşük seviyesini test ederken analistler ne diyor?

Bitcoin, 6000'e kadar ulaşarak Şubat ayında görülen en düşük seviyeyi tekrar test etti ve şu sıralarda 6050 dolardan işlem görüyor. Bir numaralı kripto parada mevcut durumu değerlendiren bazı analistler, 6 bin doların kırılması halinde 5000 dolara doğru bir hareket bekliyor.

Bitcoin, 6000’e kadar ulaşarak Şubat ayında görülen en düşük seviyeyi tekrar test etti. Bitcoin, şu sıralarda ise 6050 dolardan işlem görüyor.

Lider kripto para, bu keskin düşüşü geçen haftayı çoğunlukla 6300 ila 6800 arasında nispeten dar bir aralıkta geçirdikten sonra yaşadı.

Bitcoin’deki son durumu Forbes’a değerlendiren analistlerden John Pearlstone, Bitcoin’in 2018’in en düşük seviyesinin altına gerilemesi halinde 5000’e doğru bir hamle yapabileceğini söyledi.

360 Blockchain USA’nin CEO’su Jeff Koyen de benzer bir bakış açısı sunuyor. Koyen, “BTC’yi 5 bin dolara hamle yaparken bile görebiliriz. Sonraki birkaç hafta içinde de bir birikim aşaması kapsamında 5 ya da 6 bin dolar civarında kalırsak şaşırmam.” dedi.

Sosyal ticaret platformu eToro’nun kıdemli piyasa analisti olan Mati Greenspan, “Bitcoin şu anda 6 Şubat’taki en düşük seviyedeki kritik desteği deniyor. Buradan 5 bin dolara düşse bile geçen seneye göre hala yüzde 100 oranında artmış olacak.” şeklinde konuştu.

→ BITCOIN’İN ÜZERİNDEKİ MT. GOX LANETİ SONA ERDİ


Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Burada aktarılan analistlerin ifade ettiği tüm görüşler sadece kendi fikirleridir ve Uzmancoin ile içeriğin yazarının görüşlerini yansıtmaz. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl