Ardı ardına basılan Tether’ler meyvesini veriyor: Bitcoin, 7,100’ü aştı

Bir süredir ardı ardına piyasaya sürülen yüz milyonlarca dolar değerindeki Tether'ler Bitcoin'de meyvesini vermeye başladı.

Bitcoin, üç hafta aranın ardından yeniden 7,100 doların üzerini gördü. Lider kripto para, 7 Ağustos’ta 7,000’in altına gerilediğinden bu yana dar bir aralıkta işlem görüyordu. 13 Ağustos’ta 5,850 dolarla dibi gören Bitcoin, buradan iki hafta süren istikrarlı bir yükseliş dönemine girdi. Gelinen noktada bir numaralı kripto para bugün, 7,100 doların üzerine çıktı. Şimdi Bitcoin‘deki yükselişin devam edip etmeyeceği merakla bekleniyor.

Bitcoin’deki bu yükselişte Ağustos ayı boyunca piyasaya sürülen yüz milyonlarca USDT’nin etkisinin büyük olduğu düşünülüyor. Yalnızca dün 80 milyon dolarlık USDT çıkarılmış ve kripto para borsası Bitfinex’e gönderilmişti. Ağustos ayında da toplamda yaklaşık 600 milyon dolar değerinde USDT basılmıştı.

Altcoin’ler de Bitcoin’deki yükselişi takip etti. İlk 10’da IOTA yaklaşık yüzde 19’luk artışla dikkatleri üzerine çekti. Yükselişiyle dikkat çeken bir başka kripto para ise son 24 saatte yüzde 27 oranında değerlenen ve 185 dolara ulaşan 13. sıradaki Dash’di. Dash aynı zamanda en büyük ilk 100 kripto para arasında en çok değer kazananıydı.

Kripto para piyasasının değeri, 227 milyar dolara yaklaşırken Bitcoin’in piyasa payı yüzde 53 olarak gerçekleşti.

→ CHARLIE LEE: YAKINDA LITECOIN SATIN ALMAYACAĞIM

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl