250 milyon dolarlık Tether, meyvesini bugün verdi

Birkaç gün önce 250 milyon dolarlık Tether basılmış ve Bitcoin fiyatlarının artacağı beklentisi oluşmuştu. Beklenildiği gibi Tether, Bitcoin fiyatlarını etkiledi.

Bundan 4 gün önce ABD Doları ile 1:1 oranında desteklenen stabilcoin Tether’den (USDT) 250 milyon adet basılmış ve piyasaya sürülmüştü. Bu durum, yakında Bitcoin‘in bir ralliye başlayacağı yönünde spekülasyonları da beraberinde getirmişti.

Tarihsel olarak büyük miktarlardaki Tether’lerin piyasaya sürülmesinin ardından Bitcoin’in fiyatı takip eden günlerde yükseliyordu. Tether en son aynı miktardaki USDT‘leri 18 Mayıs’ta piyasaya sürmüş ve birkaç gün sonra, 21 Mayıs itibari ile Bitcoin, 8100’den 8500’e tırmanmıştı.

26 Haziran’da piyasaya sürülen 250 milyon dolarlık Tether’in ardından yükseliş beklentisi bir kez daha gerçekleşti. Bitcoin’in fiyatı 5900’lerden 6400’e tırmandı.

18 Mayıs’ta basılan 250 milyon dolarlık Tether, fiyatı 8100’den 8500’e taşımış ancak bu ralli kısa ömürlü olmuş, takip eden haftalarda fiyat 2300 dolardan daha fazla düşmüştü.

Şimdi piyasaya sürülen yeni Tether’lerle birlikte bugün gerçekleşen bu yükselişin öncekine benzeyip benzemeyeceği merak ediliyor.

Bu arada Tether’in yeni token’lar çıkarması, kripto para piyasasına yeni para akışının da bir göstergesi. Bu token’lar, bireyler veya kuruluşlar Tether’in banka hesaplarına fiziksel dolar yatırdıklarında oluşturuluyor.

→ TETHER MANİPÜLASYONUNDA ÇOK ÇARPICI YENİ BULGULAR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl