TikTok’un Çin versiyonu Douyin’den Bitcoin atılımı

Yaklaşık 600 milyon kullanıcısı olan Tiktok'un Çin versiyonu "Douyin" yeni özelliklerle güncellendi. Kullanıcılar “Bitcoin” diye arattıklarında artık günün, en yüksek, en düşük, açılış ve önceki günün kapanış fiyatlarını görüntülüyor.

tiktok

ABD’deki düzenleyici baskılar ve enflasyon endişelerinin ortasında, Tiktok platformunun Çin versiyonu Douyin artık arama yapıldığında yuan karşılığındaki Bitcoin fiyatını gösteriyor. Haber, Çin Halk Bankası’nın kripto para birimleri üzerindeki yasağı göz önüne alındığında ilginç bir gelişme olarak karşılandı.

Öte yandan Bitcoin, ByteDance’in sahibi olduğu Douyin platformunda, P2P sanal şifreli dijital para olarak tanıtılıyor.

Tiktok platformunun Çin versiyonu Douyin artık arama yapıldığında yuan karşılığındaki Bitcoin fiyatını gösteriyor.

Kripto para şirketleri ABD’den ayrılıyor

ABD hükümeti ve düzenleyicileri, kripto para sektöründeki faaliyetleri daha sıkı denetlemeye yönelik adımlar atarken, bazı şirketler yurt dışına açılmayı tercih ediyor. Bilindiği üzere son dönemde, ABD’deki bazı kripto şirketleri ve girişimleri, artan düzenleyici baskılar sebebiyle Asya ve Avrupa’ya yönelmeye başladı.

Özellikle, bazı ülkelerin kripto para düzenlemeleri daha esnek ve yenilikçi yaklaşımlar benimsemesi, kripto şirketlerini kendilerine çekiyor gibi görünüyor.

Çin’den kripto endüstrisinde atak

Çin’de ise durumlar değişiyor. Ülkedeki kripto paralarla ilgili operasyonlara karşı çıksa da Bitcoin madencilik endüstrisinin ülkede oldukça güçlü olduğu söyleniyor. Ayrıca Çin, Hong Kong’u kripto piyasası ve blok zinciri ekosistemi için bir merkez olma yönünde teşvik ediyor.

Bu eylemler, Çin’in ABD Dolarını tahtından indirme niyetine işaret ettiğini gösteriyor.

Twitter, BTC ve ETH fiyatlarını arama butonuna eklemişti

Dev sosyal medya platformu Twitter aralık ayında, içinde Bitcoin ve Ether’in de olduğu birçok finansal ürünün fiyat endekslerini sisteme eklemişti. Bu özellik, platformun “Cashtags” projesinin bir parçası olarak duyurulmuştu. Cashtag özelliği, kullanıcıların bireysel kripto para birimleri ve büyük hisse senetlerinin fiyatlarını takip etmelerini sağlayan bir girişim.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl