Tim Draper: 5 yıl içinde yalnızca kripto paralar kullanılacak

Silikon Vadisi efsanesi Tim Draper, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin beş yıl içinde birincil ödeme aracı olacağını düşünüyor.

İnternet dünyasının en erken yatırımcılarından biri olan Silikon Vadisi efsanesi Tim Draper, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin beş yıl içinde birincil ödeme aracı olacağını düşünüyor.

CNBC’nin Fast Money programına konuk olan Draper, “Beş yıl içinde bir Starbucks çalışanına ABD Doları gibi devlet destekli bir para birimi ile ödeme yapmaya kalkıştığınızda size ‘Bu nedir, kuruşları mı sayıyorsun? Bana deniz kabuklarımı ver’ diyerek gülecek” dedi.

Draper, sözlerinin devamında “Bundan beş yıl sonra hiçbirimiz itibari para kullanmayacağız. Çünkü tüm bu mühendislik çabaları, tüm bu heyecan, bu odak gerçekten Bitcoin ve tüm kriptoların etrafında. Bence gelecekte hepimizin kullanmakta olacağı şey kripto paralar olacak.” şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz ay Starbucks’ın Yönetim Kurulu Başkanı Howatd Schultz, Starbucks’ta Blockchain teknolojisinin kullanıma ilişkin ipuçları vermiş, Schultz’un bu sözleri StarbucksCoin’in habercisi gibi yorumlanmıştı.

30 bin BTC’si var

Skype ve Tesla gibi şirketlere geçmişte yatırım yapan Draper, önde gelen risk sermayesi şirketleri Draper Associates ve DFJ’nin kurucu ortağı. 2014 yılında 30 bin Bitcoin alan ünlü milyarder, geçtiğimiz yılın Aralık ayında tüm coin’lerini hala elinde tuttuğunu söylemişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl