Milyarder Tim Draper’dan 6 haneli 2024 Bitcoin tahmini

Dolar milyarderi iş insanı ve birçok büyük projeye erken dönemlerinde yatırımlar yapmasıyla bilinen Tim Draper, Bitcoin için yine çok konuşulacak tahminlerde bulundu. Kripto teknolojisinin Bitcoin'de toplanmaya başlayacağını belirten Draper, 250 bin dolarlık tahminini de yineledi.

Hotmail’dan Tesla ve SpaceX’e, Skype’tan Baidu’ya kadar birçok ünlü projeye erken dönemlerde yatırımlar yapmasıyla bilinen iş insanı Tim Draper, Bitcoin‘e güvenmeye devam ettiğini söyledi.

“Microsoft gibi olabilir”

Youtube yayıncısı Coin Bureau platformundaki bir programa katılan Draper, Bitcoin’in gidişatını Microsoft’a benzetti ve şunları söyledi:

“Microsoft da bir platformdu ve insanlar onun üzerinde birçok yeni ürün geliştirdiler. Word ve Excel gibi… Kullanıcılar da burada gerçekten işlerine yarayan programları kullandılar. Aynı durumun Bitcoin için de olacağını düşünüyorum. Denemelerin çoğunun Ethereum, Solana ve Tezos gibi projelerde olduğunu görüyoruz. Ancak insanlar şimdi, ‘NFT’ler büyük bir olay! O zaman onu Bitcoin’e taşıyalım’ diyorlar. Ordinals böyle çıktı. ‘DeFi büyük bir olay, o zaman onu da Bitcoin’e getirelim’ deniyor. Aynı durum akıllı kontratlar için de geçerli… Dolayısıyla kripto teknolojisinin, Bitcoin’de toplanmaya başlayacağını düşünüyorum”

250 bin dolar tahmininde ısrarcı

Öte yandan yıllar önce yaptığı 250 bin dolarlık Bitcoin tahmininin arkasında olduğunu da belirten Draper şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin’in 2024’te 250 bin dolara ulaşacağına inanıyorum. Ve bu seviyeye geldikten sonra daha sert yükselecektir. Ama nereye kadar gider tahmin etmek zor”

Gece saatlerinde yüzde 2’ye yakın düşüş yaşayan en büyük kripto para, haberin yazıldığı anlarda yaklaşık 42.750 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl