Ünlü milyarder Tim Draper: Dünyanın Bitcoin’e ihtiyacı var

Ünlü milyarder ve finans uzmanı Tim Draper, Bitcoin'in Mt. Gox olayının ardından hayatta kalmasıyla dünyanın beklediği sınır ötesi para birimi olduğunu kanıtladığını söyledi.

Yatırım firması Drapher Fisher Jurveston’ın kurucusu ve Silikon Vadisi’nin ünlü yatırımcısı Tim Draper, Bloomberg canlı yayınına katılarak yaptığı açıklamada, dünyanın ihtiyaç duyduğu şeyin Bitcoin ve yeni bir sivil toplum parası olduğunu söyledi.

Draper ayrıca, 2011 yılında Mt. Gox’ta tarihin en büyük Bitcoin soygununun gerçekleşmesinin ardından yaşanan fiyat çöküşünde hayatta kalmasıyla dünyanın beklediği açık ve sınır ötesi çözüm olduğunu ispatlandığını ifade etti.

Ünlü milyarder şunları söyledi:

“Mt. Gox olayı olduğunda sonun geldiğini düşünüyordum ancak sonrasında durum öyle gelişmedi. Bana göre bu, dünyanın buna ihtiyacı olduğu anlamına geliyordu. Dünyanın bu yeni para birimine ihtiyacı var. Bazı hükümetlerin veya diğerlerinin kaprislerine tabi olmayan küresel bir para birimine ihtiyaç duyuyorlar. Açık, şeffaf ve iş yapmanızı sağlıyor. Bitcoin’i alıp dünyanın herhangi bir yerine gidip kullanabilirsiniz. Bitcoin’i sınırların ötesine taşıyabilirsiniz.”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl