Silikon Vadisi efsanesi Tim Draper: Bitcoin ve kripto dünyayı ele geçirecek

Forbes'a konuşan Silikon Vadisi'nin 59 yaşındaki efsanesi Tim Draper, Bitcoin ve kriptonun dünyayı ele geçireceğini söyledi.

Silikon Vadisi’nin meşhur girişim kapitalisti Tim Draper, aynı zamanda Bitcoin’in erken yatırımcılarından biri.

Forbes’a konuşan Draper, bundan 15 yıl önce normal bir nakit para ile oğlu için sanal kılıç satın alan Güney Koreli bir adamla tanıştığında dijital para birimleri hakkında düşünmeye başladığını söyledi.

Video oyunlarında para birimleri hızla artınca Draper, bir oyun para birimini diğerine dönüştürmenin yollarını araştırmaya başladı.

Henüz 6$’ken Bitcoin’e yatırım yaptı fakat hepsini kaybetti

Ünlü girişimci, Bitcoin’i duyduğu anda ona yatırım yaptı. Bitcoin’e yatırım yaptığında fiyatı 6 dolardı ve o tam 250 bin dolarlık Bitcoin satın aldı. Vaktiyle dünyanın en büyük Bitcoin borsası olan Mt. Gox’un kapanmasıyla birlikte hepsini kaybetti fakat bu onu yıldırmadı.

Aynı yıl ABD federal kolluk kuvveti Marshals Service’ten 20 milyon dolardan daha az bir bedel ödeyerek 32 bin Bitcoin satın aldı. Bu Bitcoin’ler online kara pazar Silk Road operasyonunda el konulan Ross Ulbricht’in Bitcoin’leriydi. Draper, o zamandan bugüne 40’tan fazla kripto para yatırımı yaptığını söyledi.

‘Dünya ticaretinin çoğunu ele geçirecek’

Öte yandan 59 yaşındaki girişimci, “Kripto dağıtıldığında güvenli ve küresel olduğu halde neden herhangi birinin itibari para birimlerine dönmek isteyeceğini bilmiyorum, itibari para siyasi güçlerin kaprislerine maruz kalıyor. Bitcoin ve kriptonun dünya ticaretinin çoğunu ele geçireceğine inanıyorum.” dedi.

Draper’ın kripto para birimlerinin toplam değerinin 350-500 milyon dolar aralığında olduğu tahmin ediliyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl