‘Bitcoin’in Winklevoss ETF’sinin reddini umursamaması pozitif bir işaret’

Bitcoin'e ilgisi ile tanınan Wall Street analisti Tom Lee, "Bitcoin'in Winklevoss ETF'sinin reddini umursamaması pozitif bir değişimin işaretidir." dedi.

Kripto para topluluğunda Tom Lee olarak daha iyi bilinen Fundstrat’ın kurucusu Thomas Lee, geçtiğimiz hafta Winklevoss’ların Bitcoin ETF‘inin reddinin ardından Bitcoin’in yüzde 5 oranında gerileyip hızla toparlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

27 Temmuz’da ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’nun (SEC), Winklevoss ikizlerinin Bitcoin ETF başvurusunu reddetmesi üzerine, Bitcoin’in fiyatı birkaç saat içinde 8,300’den 7,850 dolara kadar geriledi.

Bu gerilemeden 12 saat sonra Bitcoin, 7,850’den 8,250’ye kısa bir sürede geri geldi. Hacimdeki artış ve yükselen Bitcoin talebi 28 Temmuz’da fiyatın 50 dakika içinde yüzde 5 artmasıyla sonuçlandı.

Lee, Bitcoin fiyatının düşüşün ardından hızlı bir şekilde toparlanmasının kripto para piyasasında olumlu bir değişimin işareti olduğunu ifade etti.

Lee, “Bitcoin’in Winklevoss ikizlerinin ETF başvurusunun reddini umursamaması esasen pozitif bir değişimin işaretidir. Eğer bu ret kararı, ayı periyodu olan Nisan-Haziran ayları arasında gerçekleşmiş olsaydı kripto para piyasası büyük bir satış hacmi görecekti.” dedi.

Analistler, Bitcoin’deki bu trend değişimini, genellikle bir Bitcoin ETF’sinin (borsa yatırım fonu) onayına ilişkin yüksek beklentiyle ilişkilendiriyor. Olası bir onaya farklı bir açıdan yaklaşan eToro’nun CEO’su Yino Assia, “ETF, Bitcoin için geçerli bir varlık sınıfı olarak SEC’den gelen düzenleyici bir sinyaldir.” diyor.

→ BITCOIN DUN NEDEN 8000’İN ALTINA GERİLEDİ?

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl