Bitcoin Temmuz’a kadar rekor zirvesine ulaşacak – Tom Lee’ye göre

Wall Street stratejisti Tom Lee, Bitcoin ve kripto paralara ilişkin son açıklamasında Bitcoin'in Temmuz ayına kadar rekor seviyesini yeniden test edeceğini söyledi.

Business Insider’ın haberine göre, Wall Street stratejisti Tom Lee, Bitcoin ve kripto paralara ilişkin son açıklamasında Bitcoin’in Temmuz ayına kadar rekor seviyesini yeniden test edeceğini söyledi.

Bu, Aralık ayındaki 20 bin dolarlık seviyenin ardından yaşanan yüzde 70’lık bir düşüş sonrası inanılmaz bir geri tepme olurdu. Bir çılgınlık gibi görünse de Lee’nin iddiasını destekleyecek olan bazı önemli veriler var.

’22 düzeltmenin analizine göre Temmuz’da tam anlamıyla toparlanacak’

Bitcoin’in 2010 yılından bu yana yüzde 20’den fazla düştüğü 22 düzeltmeyi analiz eden Lee, boğa dönemlerinde iyileşmenin düşüş sürecinden 1.7 kat daha fazla sürdüğünü tespit etti. Bu veriden hareketle Lee, Bitcoin’in 85 günde tam anlamıyla toparlanmış olacağını, bunun da Temmuz ayına tekabül ettiğini belirtti.

‘2022’de 125 bin dolar’

Ünlü stratejist, daha önce yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in Y nesli için dijital altın olduğunu ve uzun vadede kolaylıkla 100.000$’a ulaşabileceğini ifade etmişti. Lee, bir başka açıklamasında ise 2022 yılına kadar Bitcoin’in 125.000$ olacağını söylemişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl