240 milyon dolarlık dev Bitcoin transferi, Çin’in büyük ponzi planıyla ilişkilendiriliyor

Önceki gün gerçekleştirilen 240 milyon dolarlık Bitcoin transferi, Çin tarihinin en büyük ponzi planı olarak kayıtlara geçen Plus Token ile ilişkilendirildi.

Önceki gün toplamda dört ayrı transferde yaklaşık 240 milyon dolar değerinde 22,923 BTC taşındı. Bu işlemlerin bir ponzi planına ait olabileceği belirtiliyor.

Bitcoin başta olmak üzere kripto paraların blok zincirlerindeki büyük hareketleri izleyen ve bildiren Twitter hesabı Whale Alert, 17 Ağustos’ta gerçekleşen dört farklı işlemin Çin tarihindeki en büyük ponzi planıyla ilişkili olabileceğini iddia etti.

Geçtiğimiz günlerde bildirdiğimiz gibi, Çin merkezli bir ponzi planı olan Plus Token, polis raporlarına göre 3 milyar dolarlık bir vurgun yapmıştı. Projenin çekirdek ekibi Çin polisi tarafından tutuklanırken yatırımcılardan toplanan varlıkların ise bir süredir aşama aşama piyasaya satıldığı öne sürüldü. Hatta Bitcoin’deki satış baskısının buradan kaynaklandığı da söylendi.

Şimdi Whale Alert, yaklaşık 23,000 BTC’lik hareketi Plus Token’la bağdaştırıyor. Ekip, bu transferlerin büyük olasılıkla Plus Token tarafından yapıldığını fakat henüz doğrulayamadıklarını bildirdi.

Söz konusu işlemler şöyle:

2018’de Güney Kore’de kurulduğunu iddia eden Plus Token, yatırımcılarına yüksek getiri oranları vadediyordu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl