Trump’ın eski danışmanı: Kripto paralar gerçek özgürlüğü getirecek

Trump'ın eski danışmanı Steven Bannon, şimdi kripto para ve Blockchain teknolojisinin özgürleştirici potansiyelinin çığırtkanlığını yapıyor.

Donald Trump’ın ABD Başkanı seçildiği 2016 başkanlık seçimlerinin kampanyasını yöneten eski Trump danışmanı Steven Bannon, şimdi kripto para ve Blockchain teknolojisinin özgürleştirici potansiyelinin çığırtkanlığını yapıyor.

Coin Desk’in haberine göre Zürih’teki bir etkinlikte Avrupa konuşma turunun bir parçası olarak yaptığı konuşmada Bannon, kripto para birimleriyle Blockchain teknolojisini anlattı.

Ademi merkeziyetçiliğin önemine dikkat çeken Bannon şöyle konuştu:

“Merkez bankaları, sizin paranızın değerini düşürmekle meşgul. Merkezi teknoloji holdingleri, kişisel egemenliğinizi bozmakla uğraşıyor.”

ABD Ulusal Güvenlik Konseyi’nin de eski bir üyesi olan Bannon, 2017 yılının Ağustos ayında Beyaz Saray’dan kovuldu. Kısa süreli görev süresi boyunca Wall Street ve Silikon Vadisi’nde olanlar da dahil, sık sık “finansal elitler”i eleştirdi.

Bannon şimdi ise kripto paraları bu elitlerin kontrolünden kurtulmak için mükemmel bir araç olarak gösteriyor:

“Merkez bankalarını kontrol dışına çıkarıyoruz. Bu bize yeniden güç kazandıracak. Paranızı, verilerinizi, vatandaşlığınızı kontrolünüz altına alınca işte o zaman gerçek özgürlüğe sahip olacaksınız.”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl