Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Tyler Winklevoss: Bitcoin’e kurumsal yatırımcı tsunamisi geliyor

Kripto para borsası Gemini'nin CEO'su ve erken dönem Bitcoin yatırımcılarından Tyler Winklevoss'a göre, MicroStrategy ve Square'ın Bitcoin alımları, gelen tsunaminin ilk damlaları.

Gemini CEO’su Tyler Winklevoss, ödeme şirketi Square’ın 50 milyon dolarlık Bitcoin alımının kurumsal yatırımların lider kripto paraya akışının yalnızca başlangıcı olduğunu söylüyor.

Kripto para piyasasında son aylarda şirketlerin Bitcoin alımları konuşuluyor. Ağustos ve Eylül aylarında ABD merkezli büyük iş istihbaratı şirketi MicroStrategy, toplamda 425 milyon dolarlık bir Bitcoin alımını tamamlamıştı. Geçtiğimiz günlerde ise Twitter’ın kurucusu ve CEO’su olan Jack Dorsey’in başında bulunduğu Square’dan da böyle bir açıklama geldi. Şirket, 50 milyon dolar ödeyerek 4 bin 709 BTC alımı yaptığını ve şirket rezervi olarak tutmaya başladığını bildirdi.

Kripto para borsası Gemini’nin kurucu ortağı ve CEO’su, aynı zamanda erken dönem Bitcoin yatırımcılarından olan Tyler Winklevoss, bu büyük BTC alımlarının Bitcoin alanına gelen kurumsal yatırım tsunamisinin sadece ilk damlaları olduğunu ifade etti. Winklevoss, “Önce Michael Saylor ve halka açık olarak işlem gören MicroStrategy 425 milyon dolarlık Bitcoin satın aldı. Bugün, Jack Dorsey ve Square 50 milyon dolarlık alım yaptı. Yarın, bir başka vizyoner lider gelecek, sonra bir başkası, daha sonra bir başkası… Tsunami geliyor.” ifadelerini kullandı.

Şirket, duyurusuna ek olarak 4 bin 709 BTC’nin ABD’deki düzenlemelere uygun olarak nasıl alındığını da açıklayan bir belge de yayınladı. Benzer büyüklükte alımlar yapmak isteyen diğer şirketlere rehberlik etmesi için hazırlanan bu belgede, “Halka açık bir Bitcoin endeksi üzerinde spread pazarlığı yaptık ve maliyet ile fiyatlandırma konusunda riskleri azaltmak için ‘en düşük’ beklenen fiyat volatilitesi ve yüksek piyasa likiditesi ile önceden belirlenmiş 24 saatlik bir süre boyunca Zaman Ağırlıklı Ortalama Fiyat kullanarak alım satım gerçekleştirdik. Likidite sağlayıcılarımızı seçerken gözden geçirdiğimiz kriterler arasında fiyatlandırma, yıllık hacim ve mevcut alım satım ile ödeme raylarımızla entegrasyonlar yer alıyordu.” denildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl