Bitcoin’de görülen bir boğa tuzağı mı?

Bugün 7,400 dolarda seyreden Bitcoin, 30 dakika içinde 400 dolardan fazla gerileyerek 7,000 doların altına indi. Bitcoin'de görülen bir boğa tuzağı mı?

CoinDesk’te yer alan Bitcoin analizine göre bugün 7,000 doların altına gerileyen Bitcoin boğa tuzağı korkularını tetikliyor.

Lider kripto para dün UTC zaman dilimine göre 5 Mart ve 5 Mayıs zirvelerine dokunan aşağı yönlü trend çizgisinin üzerine kapanmıştı ve bu uzun vadeli ayıdan boğaya trend değişimine işaret ediyordu.

Bununla birlikte takip eden gün hayal kırıklığı yarattı. BTC, Bitfinex üzerinde 6,950 dolara kadar geriledi. Bu 24 saatte yaklaşık yüzde 4 oranında gerileme anlamına geliyor.

CoinDesk analisti Omkar Godbole, “Olumsuz fiyat hareketi, son boğa trend değişimi sürdürülebilir görünüyor olsa da Temmuz ayında görülen başarısız boğa kopuşunu hatırlatıyor.” diyor.

Godbole, yukarıdaki grafikte görülen 24 Temmuz’da düşen kanal direncinin aşılması ve devamında gelen düşüş dönemine atıfta bulunarak benzer bir şeyin görülebileceğine dikkat çekiyor.

Bununla birlikte analist o dönem 8,500 doları gören Bitcoin’in RSI’de 77 ile aşırı alım durumunda olduğunu, ayrıca SEC’in ETF’leri reddetmesi haberiyle piyasanın sarsıldığını ve bunun Bitcoin’in 6,000 doların altına gerilemesinde büyük bir rol oynadığını belirtiyor.

Öte yandan bugün Godbole’a göre koşullar biraz daha farklı. Düşüşten önce RSI 64.50 seviyesindeydi. Godbole, bunun Bitcoin‘in 7,800’e kadar çıkması için geniş bir alana sahip olduğu anlamına geldiğini söylüyor. Ayrıca ETF’ler kadar piyasayı etkileyebilecek olumsuz haberler de yok.

Analist bunlardan hareketle “Tarihin kendini tekrar etmesi pek olası görünmüyor. BTC’nin düşen kanal çizgisinin üzerindeki boğa hareketi akla yatkın görünüyor. Geri çekilme muhtemelen kısa ömürlü olacak” diyor.

Son olarak Godbole, UTC zaman dilimine göre günlük kapanışın 6,985 doların altında olması halinde boğa görünümünün geçersiz olacağını kaydetti.

→ BU CHROME EKLENTİSİNİ KULLANAN MONERO SAHİPLERİNİN FONLARI TEHLİKE ALTINDA

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl