Sosyal medya devi Twitter, Bitcoin hesabını askıya aldı

Twitter, azılı Bitcoin Cash destekçisi Roger Ver'in kontrolünde olan ve bir süredir Bitcoin Cash güzellemeleri yapan @Bitcoin hesabını askıya aldı.

Sosyal medya devi Twitter, kripto paralarla ilgili dolandırıcılık şüphesi bulunan hesapları bir bir askıya alıyor. Ancak Twitter’ın bu temizliği sırasında bazı hesaplar da gümbürtüye gitmiş görünüyor.

Bu hesaplar arasında Kraken’in resmi destek hesabı @krakensupport da yer aldı, yanlışlıkla askıya alındığı fark edilince bir süre sonra yeniden kullanıma açıldı.

Benzer bir sorunu Washington merkezli Coin Center’ın iletişim direktörü Neeraj Agrawal da yaşadı. Birkaç Twitter kullanıcısı ise Ripple’ı kullanan ve destekleyen hesapların askıya alındığını iddia etti.

Twitter’da son zamanlarda insanları dolandırma amacıyla kripto dünyasının önde gelen isimleri veya şirketlerinin hesaplarını taklit eden profiller gittikçe yaygınlaştı. Konunun bununla ilgili olabileceği düşünülüyor.

Bitcoin hesabı da askıda

Öte yandan Bitcoin’in piyasaya sürülmesinden bu yana aktif olan, azılı Bitcoin Cash destekçisi Roger Ver’in kontrolündeki @Bitcoin hesabı da askıya alındı. Bir süredir Bitcoin Cash güzellemelerinden geçilmeyen bu hesap Bitcoin Cash’in Bitcoin’den daha iyi olduğu algısını yerleştirmek için kullanılıyordu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl