Bitcoin, Twitter’a geliyor: Beta sürümden görüntü sızdı

Son dönemde CEO Jack Dorsey'nin, Bitcoin konusunda hem kısa hem de uzun vadede önemli hamleler yapacağını belirttiği Twitter'ın ilk adımı atmak üzere olduğu belirtiliyor. Dev sosyal medya platformunun ilk etapta Bitcoin ile bahşiş uygulamasını test etmeye başladığı iddia edildi.

Haziran ayından bu yana Twitter ile Bitcoin entegrasyonu konusunda birçok açıklama yapan ve “Bitcoin, Twitter’ın büyük bir parçası olacak” diyen Jack Dorsey, bu konuda ilk adımları hızlıca atmaya başlamış gözüküyor.

Başta Macintosh ve Apple olmak üzere teknolojik alandaki önemli haberleri ve dedikoduları paylaşan web sitesi MacRumors’da yer alan habere göre; Twitter, Bitcoin kullanarak bahşiş verme özelliğini oluşturdu ve bu konudaki denemelerine başladı.

Öte yandan mobil geliştirici Alessandro Paluzzi de, sosyal medya hesabından paylaştığı görsel ile Twitter’ın bu anlamdaki adımını gözler önüne serdi.

Lightning Network kullanılacak

İddialara göre, bahşiş özelliğinde küçük meblağların da kolayca karşı tarafa aktarılabilmesi için Lightning Network kullanılacak. Yeni özellik, hem çevrimiçi (custodial) hem de çevrim dışı cüzdanları (non-custodial) destekleyecek.

Sızan görselde dikkat çeken bir başka detay ise, Lightning Network ödemeleri için Strike şirketiyle çalışılacak olması… Dolayısıyla bahşiş almak için Twitter kullanıcılarının bir Strike hesabının da olması gerekecek.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Twitter ve ödeme şirketi Square’in CEO’su Jack Dorsey, merkezi olmayan bir Bitcoin borsası kurmayı planladıklarını açıklamıştı. Dorsey Temmuz ayında da, Bitcoin’in, Twitter’daki bir bahşiş verme özelliği olan Tip Jar’a geleceğini ima etmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl