Nigel Green: Üniversiteler, kripto paraların önemli yatırımcıları olacak

Danışmanlık şirketi deVere Group'un CEO'su Nigel Green, 2019 yılında prestijli üniversitelerin önemli kripto para yatırımcıları haline geleceğini söyledi.

Kripto para piyasası, yoluna hafif artışlarla devam ediyor. Bir numaralı kripto para Bitcoin, dünden bu yana yaklaşık 100 dolarlık yükselişle 3,831 dolardan işlem görüyor. Piyasa kapitalizasyonu 133 milyar dolara dayanırken en büyük kripto paralar arasında TRON, yüzde 8’in üzerindeki yükselişiyle dikkat çekiyor. İlk 100’de ise yüzde bazı kripto paralarda yüzde 10 ila 60 arasında artışlar var.

Fiyatların hala düşük seviyelere yakın olmasına karşın İngiltere merkezli danışmanlık şirketi deVere Group’un kurucusu ve CEO’su Nigel Green, dijital varlıklar için görünümün kurumsal sektörün artan ilgisi ile birlikte 2019 yılında yükselişe ayarlandığını söyledi.

Green, “2018’in son çeyreğindeki ayı hissiyatının artık arkamızda kaldığına inanıyorum. Mevcut yükselişin herhangi bir finansal piyasada olduğu gibi zirveler ve çukurlarla birlikte devam etmesini bekleyebiliriz. 2019 yılında kripto para piyasası radikal bir şekilde evrim geçirmeye ayarlandı. Kurumsal yatırımcıların girişlerinden dolayı sektörün büyük ölçüde genişleyeceğini düşünebiliriz.” dedi.

Green, prestijli üniversitelerin bağış fonlarıyla 2019 yılında kripto paralarda önemli yatırımcılar haline geleceğini öngörüyor.

Haber: MarketWatch

→ ‘BITCOIN DİBİ GÖRMEDİ’ DİYEN MAHMUDOV’DAN CAN SIKACAK TAHMİN

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl