‘Bitcoin dibi görmedi’ diyen Mahmudov’dan can sıkacak tahmin

Tanınan kripto para analistleri Tone Vays ile Murad Mahmudov, Youtube'da Bitcoin'i tartışlar. Mahmudov, bu yayında Bitcoin'in henüz dibi görmediğini ileri sürdü.

Eski bir kurumsal yatırımcı olan Tone Vays, Youtube kanalında Princeton mezunu önde gelen bir kripto para analisti ve ekonomisti olan Murad Mahmudov’la birlikte Bitcoin‘i tartıştı.

Mahmudov, iki saati aşan yayında BTC’nin hala uzun vadeli bir tutunma noktası bulma sürecinde olduğunu ve bu noktanın 1,800 – 2,400 dolar aralığında olabileceğini açıkladı. Mahmudov’un öngörüsü gerçekleşirse, 2,000 dolarlık bir fiyat seviyesi, Bitcoin’in mevcut fiyattan yaklaşık yüzde 50 düşmesini gerektirecek. Dünyanın sonu olmasa da kasvetli bir hareket. Bununla birlikte Mahmudov, BTC’nin 1,000 doların altına düşmeyeceğinden %100 emin olduğunu belirtti.

Analist, sözlerinin devamında Ether, EOS ve XRP gibi birçok kripto paranın hala büyük ölçüde değerinin üzerinde olduğunu ileri sürdü.

 

Öte yandan Mahmudov, uzun vadede Bitcoin’in küresel finansta devrim yaratma potansiyeli ile birlikte aşırı derecede yükseliş yaşayacağı görüşünde. BTC’nin değişmeyecek olan arzının zamanla milyarlarca doları çağıracak olan katalizör olduğunu iddia eden Mahmudov, ayrıca en az on yıl boyunca Bitcoin harcamayacağını söyledi.

Mahmudov, son olarak arz da dahil olmak üzere yirmi kadar temel faktörü göz önünde bulunduran modellerine dayanarak 2023 yılında 2017 yılındakine kıyasla çok daha büyük bir balonun görüleceğini ileri sürdü.

Bitcoin’in düşünü Kasım’da öngörmüştü

Mahmudov, geçtiğimiz Kasım ayının 15’inde paylaştığı analizinde Bitcoin’in 2019’un ilk yarısında 2,800 – 4,300 dolar arasında bir yerde olacağını iddia etmişti. Mahmudov’un bu analizi paylaştığı sırada lider kripto para 5,700 dolardan işlem görüyordu. Bitcoin, 15 Aralık’ta 3,200 doların altına kadar gerilediğinden zamanlama hatalı olsa da fiyat öngörüsü doğru çıktı.

Haber: NewsBTC

→ BITCOIN’DE NET UZUN POZİSYONLAR SIÇRADI: İYİYE İŞARET DEĞİL

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun

1 comment

  1. Hasan dengiz Cevapla

    Ben kendi fikrimi eyan etmek istiyprum. Kimse kusura bakmasın neyin ne olacağını hiç kimse kestiremiyor analistler hiçbirinin fiyat tahmini Tutmuyor Her kafadan bir ses çıkıyor