Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri, ilk çeyreğe göre patlama yaşadı

CME, Bitcoin'de vadeli işlem sözleşmelerinin günlük hacminin yılın ikinci çeyreğinde, ilk çeyreğe göre yüzde 93 oranında arttığını bildirdi.

Cointelegraph’ta yer alan haberde CME tarafından yayınlanan son ticari verilere göre, Bitcoin vadeli işlemlerinin ortalama günlük hacmi 2018’in ilk çeyreğine göre yüzde 93 oranında arttığı bildirildi.

CME ayrıca, açık pozisyon sayısı ya da bir başka deyişle Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerindeki açık sözleşme sayısının yüzde 54’lük artışla 2,400’ü aştığını belirtti.

Dünyanın en büyük küresel borsalarından biri olan CME Group, 10 Aralık’ta CBOE’nin Bitcoin vadeli işlemlerini başlatmasını takiben 17 Aralık’ta Bitcoin vadeli işlemlerini kullanıma sunmuştu.

Mayıs ayında, San Francisco FED, yayınladığı bir yazıda, Bitcoin’in fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesinden düşüşünün Bitcoin vadeli işlemlerinin bir sonucu olduğunu ileri sürmüştü.

Bu ayın başlarında ise yaklaşık 6,3 trilyon dolarlık varlığı kontrol etmesiyle dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan BlackRock şirketi, Bitcoin vadeli işlemlerine yatırım yapıp yapmamayı düşünmek için bir çalışma grubu oluşturduğunu açıklamıştı.

→ BİTCOİN FİYATLARININ İLK KURBANI BULUT MADENCİLİK HİZMETİ HASHFLARE OLDU

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl