CBOE’nin Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri, volatilitede dibe vurdu

Şikago Opsiyon Borsası'nda (CBOE) işlem gören XBT vadelilerinin volatilitesi, 10 Aralık 2017'den bu yana en düşük seviyeye ulaştı.

Bitcoin ticaret aralıkları daraldıkçla rekorlar kırılmaya devam ediyor.

Şikago Opsiyon Borsası’ndaki (CBOE) vadeli işlem sözleşmeleri, Eylül ayında volatilite olarak rekor bir düşük seviyeye vurdu.

CBOE Global Markets’ta The Options Institute’ün kıdemli eğitmeni Kevin Davitt, “XBT vadeli sözleşmeleri ve genel olarak kripto paralar çok az bir hızla hareket ediyor. 26 Ekim’de sona eren hafta, vadeli işlemlerin yaklaşık bir yıl önce piyasaya sürülmesinden bu yana en az volatiliteye sahip hafta oldu. 26 Ekim’de biten hafta için XBT-CBOE Bitcoin vadelisinin haftalık ortalama volatilitesi sadece yüzde 3’tü. Bu 10 Aralık 2017’den beri en düşük seviye” dedi.

CBOE Bitcoin vadelilerinin volatilitesi

Dahası Davitt, Ekim ayında XBT vadelileri için haftalık ortalama volatilitenin yüzde 6.6 ile başlangıçtan beri yüzde 15.65’lik ortalamanın önemli ölçüde altında bulunduğunu belirtti.

Davitt, ayrıca geleneksel varlıklar ve Bitcoin arasında devam eden ayrışmanın sektör izleyicileri için daha büyük bir hikaye olduğunu kaydetti.

Aşağıdaki grafikte de görülebileceği gibi bir numaralı kripto para, altı aya yakın bir süredir popüler bir gelişen piyasalar endeksinden ayrılmaya başladı.

Haber: MarketWatch

→ XRP’DEKİ RALLİNİN 2 POTANSİYEL NEDENİ

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun