Bitcoin ve Ether analizi: BTC ve ETH’de tarihin en yüksek aylık kapanışı

Ekim ayı geride kaldı ve piyasa değeriyle en büyük kripto para Bitcoin, 43 bin 820 dolar ile açtığı ayı, 61 bin 300 dolarda kapatarak yüzde 40 oranında bir artış gördü. Bu kapanış, aynı zamanda Bitcoin’de tarihin en yüksek aylık kapanışı oldu. Bundan önceki en yüksek aylık kapanış, geçtiğimiz Nisan ayında 57 bin 694 dolar ile gerçekleşmişti.

BTC’de olduğu gibi ETH’de de tarihin en yüksek aylık kapanışı geldi. Bitcoin‘in ardından piyasa değeriyle en büyük ikinci kripto para olan Ether, ayı 4 bin 287 dolar seviyesinde kapattı. Bundan önceki en yüksek aylık kapanış, Ağustos ayında 3 bin 429 dolar ile kaydedilmişti.

Aylık kapanışlar, bir trendin gücünü belirlemede önemli bir faktör. Bu veriler, hem piyasa katılımcıları hem de analistler tarafından yakından takip ediliyor. Bununla birlikte kapanış gerçekleşir gerçekleşmez alım yapmak yerine mutlaka bir düzeltme bekleyerek bu yönde işlem açmak tercih edilir.

Bitcoin: BTC/USDT

Son zirve hareketinden sonra kısa orta vadede düzeltme hareketine başlayan grafiğimizde 4 saatlik grafikte TOBO formasyon oluşumu var. Formasyon gereği boyun çizgisinden yükseliş yönünde bir kırılım gerçekleşir ise tekrar 67000 seviyelerine kadar yükseliş devam edebilir. Düzeltme hareketine düşüş yönünde devam eder ise 59562 ve daha sonra güçlü destek seviyesi olarak 58000 – 56818 aralığı takip edilmelidir.

Bitcoin grafiği: BTC/USDT

Ethereum: ETH/USDT

Uzun vadede yeni yüksek seviye oluşturduktan sonra düzeltme hareketini başlatan fiyat hareketi, 4 saatlik grafikte güçlü destek seviyesi olarak belirttiğimiz 3888’den tepkisini aldı. Yükselişlerde 4440 direnç seviyesi önemli. Bu seviyenin üstünde mum kapanışı olur ise Harmonik Butterfly Pattern oluşumuna kadar yükseliş devam edebilir. Düşüşlerde 3888 ve 3640 destek seviyeleri takip edilmeli.

Ethereum grafiği: ETH/USDT
En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl