Bitcoin ve Ether fiyat analizi: Son düşüşler, grafikleri nasıl etkiledi?

Bitcoin: BTC/USDT

Sert bir satışla karşı karşıya kalan ve 63 bin doların da altına inen Bitcoin, ilerleyen saatlerde yeniden 65 bin doların üzerine çıktı. Piyasa değeriyle en büyük kripto parada güncel teknik görünüm şöyle:

4 saatlik grafikte Harmonik GARTLEY Pattern oluşumunu tamamladı ve dün akşamki sert satış ile ilk hedefini aldı. Aynı zamanda düşüşten önce GARTLEY Pattern Çift Tepe formasyonu ile de desteklendi ve bu formasyon da hedefini aldı. Düşüş devam eder ise 60081 ana destek seviyesi takip edilmeli. Bu seviyenin altında mum kapanışı görmediğimiz sürece orta ve uzun vadedeki yükseliş trendi devam eder. Yükseliş devam eder ise 67000 ve 68490 direnç seviyeleri izlemeye alınmalı. Bu seviyeler aşılır ise orta ve uzun vadedeki 70000 ve 74456 hedefleri takip edilebilir.

Bitcoin grafiği: BTC/USDT

Ether: ETH/USDT

Bitcoin’deki düşüş, Ether‘de daha derin bir düşüşü beraberinde getirdi. ETH, yeniden toparlanıp 4 bin 700 doları görmeden önce 4 bin 500 doları aşağı yönlü kırdı. Yaşanan düşüş ve gelen toparlanma sonrası ETH’de son durum şu şekilde:

Günlük grafikte takip ettiğimiz ana direnç bölgesinin üstünde kapanış yaptıktan sonra hedef olarak Harmonik BUTTERFLY Pattern oluşumunun tamamlandığı 5098 beklenebileceğini belirtmiştik. Dünkü sert satış ile 4 saatlikteki yükselen takoz formasyonunun destek seviyesinden tepkisini alan fiyat hareketinde 4375 – 4146 ana destek bölgesinin altında mum kapanışı olmadığı sürece yükseliş trendi devam eder. Yükselişlerde 5098 ve 5459 direnç seviyeleri hedef olarak beklenebilir.

Ethereum grafiği: ETH/USDT
En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl