Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin ve Ethereum fonlarından 50 milyon dolar çıktı

Haftalık dijital fon rakamları raporlarıyla önplâna çıkan Avrupa'nın en büyük fon yönetim şirketi CoinShares, 18 Mart günü biten haftadaki fon hareketlerini raporladı. En büyük iki kripto para fonlarındaki çıkışlar dikkat çekerken, Bitcoin'de 33, Ethereum'da ise 17 milyon dolarlık fon çıkışları yaşandı.

Dijital varlık yönetim şirketi CoinShares haftalık raporunu yayımladı. 18 Mart günü biten haftaki ilginç rakamlar gözlerden kaçmadı. İki en büyük kripto para Bitcoin ve Ethereum’dan çıkışlar olurken, altcoin’lere girişlerin olması da dikkat çekti.

Bitcoin’den 33, Ethereum’dan 17 milyon dolar çıkış

Rapora göre geçtiğimiz hafta Bitcoin fonlarından 32.8 milyon dolar, Ethereum fonlarından ise 16.6 milyon dolarlık çıkışlar oldu. Şirket bu çıkışların sebebi olarak Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş nedeniyle oluşan belirsizlik ortamını gösterdi ve çıkışların Kuzey Amerika bölgesi kaynaklı olduğunu belirtti.

Bitcoin hala artıda, Ethereum’daki çıkışlar ise büyüyor

Bitcoin’deki bu yüksek çıkış seviyesine rağmen, yılbaşından bu yana hala 63 milyon dolarlık pozitif bir görünüm var. Ethereum’da ise yılbaşından bu yana çıkışlar 151 milyon doları buldu. Yani Ethereum çıkışları tüm hızıyla devam ediyor. Ethereum çıkışları ay başından bu yana da 39 milyon dolar oldu.

Altcoin’ler pozitif…

Bitcoin ve Ethereum’daki çıkışlara rağmen altcoin fonlarının pozitif görünümü de şaşırttı. Litecoin fonlarına 300 bin dolar, Solana’ya 700 bin dolar, Polkadot’a 800 bin dolar ve Ripple fonlarına da 1.1 milyon dolarlık girişler kaydedildi.

Purpose ETF’inden 79 milyon dolar çıkış

Borsa yatırım fonu sağlayıcısı Purpose ETF’inden toplamda 79 milyon dolarlık büyük çıkış olurken, ProShares’e de 29 milyon dolarlık yatırım girdisi oldu. Yatırımları dönemden döneme açılan en büyük dijital fon sağlayıcısı Grayscale’de ise bir hareket olmadı. Grayscale’in yatırımı altında şu anda 37.5 milyar dolarlık varlık bulunuyor. Toplam dijital varlık fon değeri ise 53 milyar 695 milyon dolar civarında…

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl