Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin ve kripto paralarda bu hafta takip edilecek gelişmeler

Bu hafta kripto paraları yakından ilgilendiren birkaç önemli gelişme var. Birincisi, bugün ABD'de stabil kripto paralar için üst düzeyde bir toplantı gerçekleşecek. Hafta ortasında The B Word etkinliği ve geri kalanında ise bazı dikkate değer gündemler var.

ABD’li yetkililer, stabil kripto paralar için toplanıyor

Bu haftanın en önemli gündemi, ABD’de gerçekleşen ve üst düzey yetkililerin yer alacağı stabil kripto paralarla ilgili toplantı. Cuma günü ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’ın Finansal Piyasalar Başkanlık Çalışma Grubu, Federal Mevduat Sigorta Kurumu ve Para Birimi Denetleyici Ofisi ile stabil kripto paraları görüşmek üzere toplanacağı açıklanmıştı. Piyasa, buradan gelecek olan muhtemel açıklamaları dikkatle takip edecek.

The B Word bu hafta

21 Temmuz Çarşamba günü The B Word etkinliği var. Etkinlikte Bitcoin ile ilişkili hisse yatırımlarına ağırlık veren ARK Invest’in CEO’su Cathie Wood, Twitter ve Square’in CEO’su Jack Dorsey, Blockstream CEO’su Adam Back yer alacak. Bu etkinlikte Tesla CEO’su Elon Musk’ın da bulunması bekleniyor fakat henüz net değil. The B Word, iş dünyasına Bitcoin’i anlatacak.

Şirket bilançoları

Önemli şirketlerin bilançolarının açıklanacağı bir döneme giriyoruz. Twitter, 22 Temmuz Perşembe günü ikinci çeyrek rakamlarını açıklayacak. Bir dönem Bitcoin alıp almadığı ciddi şekilde tartışılan Netflix’in bilançosu ise 20 Temmuz Salı günü gelecek.

22 Temmuz Perşembe günü ise Avrupa Merkez Bankası, faiz oranı kararını açıklayacak.

Senatör Warren mektubuna yanıt bekliyor

ABD’li Senatör Elizabeth Warren, geçtiğimiz haftalarda SEC Başkanı Gary Gensler’a bir mektup yazmış ve SEC’nin kripto para regülasyonları konusundaki otoritesini ve ileriki dönemde Kongre’nin bu konuda ne gibi hamlelerde bulunması gerektiği yönünde sorular sormuştu. Warren, bu mektubune 28 Temmuz’a kadar cevap bekliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl