Bitcoin ve kripto paralarda bu hafta takip edilecek 3 önemli gelişme

Bitcoin bugün itibariyle 38 bin doların da altına inerken, geçtiğimiz haftalarda özellikle Fed karar ve toplantılarıyla hızlı bir takvime sahip olan kripto paralar bu haftayı nispeten daha sessiz geçirecek. Block ve Coinbase gibi dev şirketlerin çeyrek raporları bu hafta açıklanırken, çip üreticisi Intel de ses getiren kripto para madenciliği cihazının detaylarını resmen duyuracak.

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) ilk kez Aralık ayında duyurduğu faiz artırımı politikasının ardından ciddi bir düşüş trendine giren Bitcoin ve kripto paralar bu gidişatını sürdürürken, Bitcoin bugün itibariyle 38 bin doların da altına düştü.

Özellikle enflasyon ve işsizlik rakamlarının açıklandığı haftalarda kripto paralardaki volatilite çok daha sert olurken, bu haftanın ise nispeten daha sessiz geçmesi bekleniyor.

Başkanlık emri bekleniyor

Geçtiğimiz günlerde Yahoo Finance, Beyaz Saray’ın kripto para konusunda kapsamlı bir hükümet stratejisi oluşturmaya yönelik başkanlık emrinin önümüzdeki hafta çıkarılacağını bildirmişti. Dolayısıyla bu hafta içerisinde Beyaz Saray’dan bu yönde bir adım gelmesi muhtemel.

Intel yeni cihazını tanıtacak

Ocak ayında kripto para madenciliği makinesi üreteceği ortaya çıkan dünyaca ünlü çip üreticisi Intel’in, yeni cihazını Çarşamba günü detaylarıyla birlikte resmen tanıtacağı ifade ediliyor. Uluslararası yarı-iletken Çip Konferansı’nda tanıtılacak olan yeni cihazın alıcıları arasında Jack Dorsey’nin kurucusu ve CEO’su olduğu Block da bulunuyor. Yeni cihaz az elektrik tüketimi ve fazla hash gücüyle biliniyor.

Block ve Coinbase kazanç raporları geliyor

Twitter’daki CEO’luk görevinden ayrıldıktan sonra kurucusu olduğu bir başka şirket olan Square’in adını değiştiren Jack Dorsey’nin Block’u da Perşembe günü çeyrek kazanç raporunu açıklayacak ve konuyla ilgili resmi toplantısını yapacak. Bilançosunda Bitcoin de tutan Block’un fiyat düşüşlerinden ötürü yeni Bitcoin alımı yapıp yapmadığı da bu toplantıda görülecek.

ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase’in de kazanç raporu Block gibi Perşembe günü açıklanacak.

İki CEO Jack Dorsey ve Brian Armstrong’dan önemli açıklamalar gelebilir.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl