CBOE analistinden Bitcoin yorumu: Volatilite yükselişe geçiyor

Önde gelen vadeli işlem borsalarından CBOE'nin kıdemli analisti Kevin Davitt, lider kripto para Bitcoin'e ilişkin değerlendirmeler yaptı.

Bitcoin için Cuma günleri genellikle sessiz geçiyor. Bu cuma günü de gelenek bozulmadı ve fiyatlar pek oynamadı. CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin şu anda 3,644$’dan işlem görüyor.

Dünyanın en büyük vadeli işlem borsalarından biri olan CBOE‘nin kıdemli analisti Kevin Davitt’e göre, hafta boyunca 3,500$ bandında hareket eden Bitcoin’de volatilite yükselişe geçiyor ve bu pasif yatırımcıyı biraz rahatsız edebilir.

Davitt, ayrıca şunları da sözlerine ekledi:

“Eğer CBOE’deki hacim rakamları bir gösterge ise, volatiliteyi sabit olarak yorumlayan çok sayıda piyasa katılımcısı şu anda volatilite ticareti ve risk yönetimi için mevcut araçları aktif olarak kullanmaya başlıyorlar.”

Altcoin’ler ve vadeli işlemler bugün düşüşte

Altcoin’lerin çoğu bugün düşüş gösterdi. En büyük ikinci kripto para birimi XRP, son 24 saatte yaşadığı %1.43’lük kaybın ardından şu anda 0.323$’dan işlem görüyor. XRP’nin hemen ardından gelen ETH ise, %1.95’lik kayıpla 120.66$ civarında seyrediyor. Bitcoin Cash de yine %2.39’luk kayıpla 127.5$’dan el değiştiriyor. Diğer önemli bir kripto para birimi Litcoin, %1.27’lik kayıpla 30.98$’dan işlem görüyor.

Bitcoin vadelileri de Cuma günü hafif düşüş gösterdi. CBOE Global Markets Şubat ayı sözleşmesi XBTG9, %1.18’lik bir kayıpla 3,560$’dan işlem görürken, CME Group Şubat ayı sözleşmesi BTCG9 da %0.84’lük bir kayıpla yine 3,560$’dan işlem görüyor.

Haber: MarketWatch

→JUSTİN SUN’UN TRON İÇİN HEDEFLERİ ÇOK BÜYÜK

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl