Bill Baruch: Bitcoin’de satışlar tükendi, bu dibe ulaşıldığının sinyali

Finans şirketi Blue Line Futures'ın Başkanı Bill Baruch, dün CNBC'ye yaptığı açıklamada Bitcoin’de iyice gerileyen fiyat ve volatilitenin büyük olasılıkla bir dip sinyali olduğunu söyledi.

Bill Baruch, Bitcoin’in volatilitesinin uzun zamandır görülmemiş en düşük seviyelerde yer aldığını, bunun büyük olasılıkla bir dip sinyali olduğunu söyledi.

Blue Line Futures’ın başkanı Bill Baruch, dün CNBC’ye lider kripto para birimi Bitcoin’in Aralık 2017’deki zirvesinden bu yana yüzde 70 kadar değer kaybettikten sonra volatilitesinin azalmasının satışın tükenmeye başladığına işaret ettiğini söyledi. Sözlerinin devamında ise diplerin bir süreç olduğunu ve fiyat ile karıştırılmaması gerektiğini belirtti.

Baruch’a göre hem volatilite hem de fiyat düştüğü için Bitcoin yakında değer kazanmaya başlayabilir:

“Dip seviyesi, bir fiyat değil bir süreçtir. Artık Bitcoin’in fiyatı ve volatilitesi dünyaya geri döndüğüne göre yeni zirveler için temel hazırlama süreci başlayabilir.”

Baruch, Aralık ayında Bitcoin’in yükselen değerini, CME ve CBOE’deki Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin başlatılmasına bağladı:

“Muazzam bir spekülasyon ve fırsatı kaçırma korkusu kripto paraların fiyatlarının hızla yükselmesine neden oldu.”

Bu arada CNBC, kullanıcılara BTC‘nin dip seviyede yer alıp yer almadığını sorduğu bir anket yayınladı. Bu ankete göre kullanıcıların yüzde 56’sı şu ana kadar ‘evet’ oyu vermişken yüzde 44’ü bunun henüz gerçekleşmediğine inanıyor.

→ JOHN MCAFEE, ICO’LARI TAVSİYE ETMEYİ BIRAKIYOR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. kripto paralar Cevapla

    Doğru bir yorum olmuş, üçgen daralmakta ve yakında bitcoin artışlarını görebiliriz.