SEC’den John McAfee’ye ICO ayarı

Ünlü siber güvenlik uzmanı John McAfee, attığı tweetle, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından belirlenmemiş tehditlerden dolayı ICO'ları tavsiye etmeyi bırakacağını söyledi.

mcafee

Ünlü siber güvenlik uzmanı John McAfee, attığı tweetle, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından yapılan baskılardan dolayı ICO tavsiye etmeyi bırakacağını söyledi.

McAfee Twitter hesabında şu paylaşımı yaptı:

“SEC baskısı nedeniyle, artık ICO’larla çalışmıyorum ve bunları tavsiye etmiyorum. Bu haksızlık ama gerçek. SEC’in dokunamayacağı, ICO’lara eşdeğer bir alternatif üzerine bir makale yazıyorum. Lütfen sabırlı olun.”

ICO’lar, son aylarda düzenleyicilerden daha sıkı bir incelemeye tabi tutuldu ve SEC ICO’ları, düzenleyici ile kaydedilmesi gereken menkul kıymetler olarak nitelendirdi.

Bazı analistler, ICO’ların ücretli destekleyicilerinin kayıt dışı broker bayi olarak hareket ederek yasayı ihlal ediyor olabileceğini söylediler.

Mart ayında McAfee, ICO’ları ve diğer ürünleri tanıtmak için tweet başına 105 bin dolar tutarında ödeme aldığını gösteren bir web bağlantısı paylaşmıştı.

→ İNTERNET KAFELERDEKİ BİLGİSAYARLARI HACK’LEYEREK MADENCİLİK YAPTILAR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl