Wall Street Kurdu: Bitcoin, bir sonraki büyük tuzak

"Wall Street Kurdu" lakabı ile bilinen eski borsacı Jordan Belfort, Bitcoin'in bir sonraki büyük tuzak olduğunu ifade etti.

Eski ucuz hisse senedi broker’ı Jordan Belfort, hisse senedi dolandırıcılığından dolayı tutuklanmış ve iki yılını hapiste geçirmişti. “Wall Street Kurdu” lakabı ile bilinen, hatta hayat hikayesini konu alan Oscar ödüllü bir de film bulunan Belfort, CNBC’ye verdiği röportajda Bitcoin’in hiç şüphesiz bir şekilde bazı bireysel yatırımcıları beş parasız bırakabilecek bir sonraki tuzak olduğunu söyledi.

Belfort, “Ben bir dolandırıcıydım. O işi çok iyi yapardım, ve Bitcoin’de olan da tam olarak aynı şey. Her şey çok aptalca, bu çocukların beyinleri yıkandı.” dedi.

Eski borsacı, sözlerinin devamında “Bu şey bir serap gibi buharlaşacak. Gerçekten, katledilecek çok dürüst insan var.” şeklinde konuştu.

Belfort, Bitcoin‘in anonim yapısının endişe kaynağı olduğunu söyledi. Ardından “Bu bir sahtekarlık değil ama doğası, sahtekarlığın oluşmasına izin veriyor. Karanlik bir pazar, perde arkasında neler olduğunu göremiyorsunuz. İnsanlar buna dalıp diğerlerine kazık atmak için kullanırlar.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin’in bu yıl içinde patlayabileceğini tahmin eden Belfort, “Ve bu olduğunda patlama, düyanın her tarafından duyulacak.” dedi.

Belfort ayrıca Bitcoin’in güvenliğine, merkez bankalarına olan ihtiyacı ortadan kaldırabileceği fikrine ve hükümetlerin anonim bir paraya izin vereceği iddiasına da karşı çıktı.

→ 50 YETMEDİ, BITFINEX’E 30 MİLYON DOLAR DAHA

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Holo Cevapla

    Al bi o.cocu daha….