Wall Street’in en ünlü Bitcoin tahmincisi, tahmin yapmayı bıraktı

Bitcoin tahminleriyle bilinen ünlü Wall Street analisti Tom Lee, Bitcoin'de zaman dilimiyle birlikte fiyat hedefleri vermeyi durdurdu.

2018 yılının Bitcoin tahmincileri için ne kadar zor bir yıl olduğu konusunda fikir sahibi olmak için Tom Lee’nin son kripto para araştırma raporuna göz atabilirsiniz.

Fundstrat Global Advisors’ın kurucu ortağı Tom Lee, e-posta yoluyla müşterilerine gönderdiği bir notta, “İnsanların hedef fiyatlarımız hakkında sorular sormalarından yorulduk. Kripto paralardaki doğal dalgalanmadan dolayı gerçeğe uygun değerin gerçekleşmesi için herhangi bir zaman dilimi sağlamayı durduracağız.” yazdı.

Başka bir deyişle, Wall Street’in en ünlü Bitcoin tahmincisi Bitcoin’i tahmin etmekten vazgeçti.

Nedenini anlamak zor değil. Lee’nin araştırma notları üzerinde yapılan inceleme, 2018’in yıl ortası için 20,000 dolar ve yıl sonu için 25,000 dolarlık bir fiyat hedefi koyduğunu gösteriyor. Lee’nin Kasım ayında yıl sonu hedefini 15,000 dolara düşürdüğü zaman Bitcoin yaklaşık olarak 5,500 dolardan işlem görüyordu. Lider kripto para, o zamandan bu yana yaklaşık 4,000 dolara düştü. Lee, son gerçeğe uygun değer aralığını ise 13,800 – 14,800 dolar olarak açıklamıştı.

Tom Lee, İstanbul’da konuşacak

Kripto para analizi konusunda dünya çapındaki sayılı isimlerden biri olan Tom Lee, 20 Şubat’ta İstanbul’da bulunan Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek Blockchain Summit İstanbul konferansında konuşma yapacak. Konferansla ilgili detaylar ve sınırlı sayıda bulunan biletler için: https://goo.gl/reXuMt


Haber: Bloomberg

→ BITCOIN’DE 3,900’Ü ÖNGÖREN ANALİST SON TAHMİNİYLE CAN SIKTI

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl