Weiss Ratings’in kurucusu Bitcoin’i yazdı: Bu defa farklı olacak

Kripto para Bitcoin'deki son düşüşü değerlendiren derecelendirme şirketi Weiss Ratings'in kurucusu, "Bu defa farklı olacak" dedi.

Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20,000 dolara ulaştığından bu yana kazançlarını etkili bir şekilde silerek %81’in üzerinde değer kaybetti.

Weiss Ratings’in kurucusu Martin Weiss, fiyattaki düşüşle alakalı yaptığı değerlendirmede “Bitcoin aktif olarak işlem gördüğünden beri dört ayrı durumda yüzde 70 veya daha fazla düşüş gösterdi. Her seferinde birçok kişi öldüğünü öne sürdü ve her seferinde küllerinden doğdu, dip noktalarından zirveye ortalama %6300 arttı. Şimdi Bitcoin tekrar %70’ten fazla düşüş gösterdi ve büyük olasılıkla 2019’da başlayacak olan bir başka büyük fiyat artışına sahne hazırlıyor.” şeklinde konuştu.

‘Bitcoin önemli bir rol oynamaya devam edecek ama…’

Bitcoin fiyatları geçmişte birçok kez toparlanırken ve yeni yükseklere ulaşırken Weiss bu defa Bitcoin ağının kaderinin farklı olacağı görüşünde.

Weiss, “Bitcoin kripto paranın temelindeki Dağıtık Defter Teknolojisi’ndeki (DLT) son gelişmelere ayak uyduramadı. Önemli bir rol oynamaya devam edecek fakat altına benzer şekilde bir değer deposu olarak. Bitcoin’in yerine daha hızlı, daha ölçeklenebilir kripto paralar hem fiyat hem de yenilik açısından yol gösterici olacak.” dedi.

→ CHANGPENG ZHAO: BINANCECHAIN ÇOK YAKINDA GELİYOR

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl