Tyler Winklevoss: Wall Street, Bitcoin’e katılacak fakat bu zaman alacak

Kripto para borsası Gemini'nin kurucularından Tyler Winklevoss, Wall Street şirketinin kripto paralara katılımının zaman alacağını söyledi.

ABD’li regülatörlerin isteksizliği ve dijital paraya düşüşle birlikte talep azalırken kripto para borsası Gemini’yi işleten ikiz kardeşler, büyük Wall Street yatırımcıları henüz gemide olmamasına karşın işlerinin büyümeye devam ettiğini söylüyorlar.

Tyler Winklevoss, “Wall Street kripto paraları ciddiye alıyor ancak Wall Street şirketlerinin büyük çoğunluğu, bireysel yatırımcıların ağırlıklı olduğu bir piyasa olmaya devam eden kripto para piyasasına hala katılmıyorlar. Bu zamanla değişecek ama zaman alacak.” diyor.

Pek çok kurumsal yatırımcının SEC de dahil olmak üzere regülatörler coin’lerle ilgili kilit meselelerdeki konumlarını açıklığa kavuşturuna ve ek finansal araçların piyasaya girmesine izin verene kadar büyük olasılıkla kenarda kalması muhtemel. Gemini ve CBOE, geçtiğimiz yıl Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri başlattı ve fon teklifi üzerinde birlikte çalıştı. Bir ETF onayı, volatil kripto para piyasasını emeklilik fonlarına ve diğer büyük yatırımcılara kadar açabilir.

Gemini, halihazırda kurumsal yatırımcılara saklama hizmeti gibi çözümler sunsa da Tyler Winklevoss yaklaşık 20 işçinin çalıştığı Portland ofisinde verdiği röportajda şu anda şirketin ek kripto para ekleyerek bireysel ticareti büyütmeye odaklandığını söyledi.

Tyler Winklevoss, geçtiğimiz altı ayda Gemini’nin dünya çapındaki toplam personel sayısını 150’ye çıkardığını ve bunu yıl sonuna kadar ikiye katlamayı planladıklarını ifade etti.

Temmuz ayında şirketin CTO’su (baş teknoloji sorumlusu) olarak göreve New York Menkul Kıymetler Borsası’nın CIO’su (baş enformasyon görevlisi) getirildi.

Winklevoss ikizleri, kripto paraların benimsenmesinin önünü açmak için Mart ayında bir self regülasyon (kendini düzenleme) organizasyonu olan Sanal Emtia Derneği’ni kurmak amacıyla bir öneri sundular. Kâr amacı gütmeyen grup, sektör standartlarını geliştirmek, şeffaflığı teşvik etmek ve dolandırıcılığı önlemek maksadıyla ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) gibi düzenleyicilerle çalışmak istiyor.

→ BITCOIN TL CİNSİNDEN SON 7 AYIN EN YÜKSEK SEVİYESİNDE

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl