6000’i bilen analist: Bitcoin, büyük yükselişten önce flaş bir çöküş yaşayacak

Veteran kripto para analisti Willy Woo, kripto paraların bir numarası Bitcoin'in aya gitmeden önce flaş bir çöküş yaşayacağını söyledi.

Veteran kripto para analisti Willy Woo, Bitcoin fiyatına ilişkin öngörülerini paylaştı.

Willy Woo, Mayıs ayında Bitcoin’in herhangi bir iyileşme belirtisi görmeden önce 6 bin doların altındaki seviyeleri test edeceğini söyleyerek oldukça doğru bir tahmin yapmıştı.

O zamanlar Woo, Bitcoin’de sıradaki hedefin 5500-5700 dolar aralığında olabileceğini, 5 bin seviyesin altına düşmesini beklemediğini bunun bir olasılık olduğunu ancak teknik olarak 5 bin doların çok güçlü bir destek bandı olduğunu ifade etmişti.

Woo’nun öngörüsü çerçevesinde Bitcoin 29 Haziran’da senenin en düşük seviyesi olan 5,825 dolara ulaşmıştı. Üç hafta sonra ise lider kripto para birimi 8 bin dolar seviyesinin üzerine çıkmıştı. Ancak bu fiyat seviyesi uzun ömürlü olmadı son iki gün içinde Bitcoin 7,500 seviyelerine geriledi.

Bir kez daha Twitter üzerinden Bitcoin hakkındaki tahminlerini paylaşan Woo, Bitcoin’de düşüşün süreceğini ifade etti. Woo, Bitcoin’in 2008’deki ekonomik kriz sırasında altının yaptığı gibi önce flaş bir çöküş yaşayacağını ancak akabinde aya gideceği tahmininde bulundu. Woo’nun örneklediği altın, o yıl patlak veren krizle birlikte 1150’den 800’ün altına doğru büyük bir düşüşe geçmiş fakat daha sonra çok geçmeden takip eden 3 yıl içinde 2000 doları aşmıştı.

1998’lerden bu yana altının seyri (gri kalın alan finansal kriz dönemi)

Ayrıca Woo, Bitcoin’in performansının bu süre zarfında piyasada kaç kurumsal yatırımcının bulunduğuna bağlı olduğunu da sözlerine ekledi.

→ TWİTTER’IN CEO’SUNUN ŞİRKETİ, BİTCOİN KÂRINI 2’YE KATLADI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl