Twitter’ın CEO’sunun şirketi, Bitcoin kârını 2’ye katladı

Twitter'ın CEO'su Jack Dorsey’in mobil ödemeler şirketi olan Square'in Bitcoin satış karı ilk çeyreğe oranla ikiye katlandı.

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in mobil ödemeler şirket Square, 2018’in ikinci çeyreğinde Bitcoin satışlarından 37 milyon dolar hasılat elde ettiğini açıkladı.

Çarşamba günü yayınlanan denetlenmemiş üç aylık finansal raporuna göre Square, yüzde 6’sı geçen yıl Cash App’ine eklenenen kripto para satın alma hizmetinden gelen 814 milyon dolarlık gelir elde etti.

Bununla birlikte, şirketin Bitcoin satış kârı, ilk çeyrek rakamı olan yaklaşık 223 bin dolara kıyasla 420 bin dolara gelerek neredeyse ikiye katlandı.

Jack Dorsey, Square’in Cash App’ine Bitcoin satın alma hizmeti eklendikten sonra, “Bitcoin’i destekliyoruz çünkü bunu herkes için daha büyük finansal erişime doğru uzun vadeli bir yol olarak görüyoruz. Bu küçük bir adım.” şeklinde bir tweet paylaşmıştı.

Bununla birlikte Dorsey’nin görüşleri Facebook ve Google ile birlikte bu yılın başlarında kripto para reklamlarını yasaklayan, CEO’su olduğu sosyal medya devi Twitter ile çelişiyor.

Ayrıca Haziran ayında Square, Cash App’indeki New York’lu kullanıcıların Bitcoin ticareti yapabilmeleri için BitLicense almıştı.

→ KRİPTO PARA BORSASI OKCOİN’E ‘BİTCOİN CASH’LERİM NEREDE’ DAVASI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl