Yale Üniversitesi’nden 400 milyon dolarlık kripto para fonuna yatırım

ABD'nin en zengin ikinci üniversitesi olan Yale'in, 400 milyon dolarlık yeni bir kripto para fonuna yatırım yaptığı bildirildi.

Bloomberg’ün haberine göre Yale Üniversitesi, 400 milyon dolarlık yeni bir kripto para odaklı fona yatırım yaptı.

Paradigm olarak adlandırılan fonun, Coinbase‘in kurucu ortağı Fred Ehrsam, eski Sequoia Capital ortağı Matt Huang ve Pantera Capital’den Charles Noyes tarafından kurulduğu bildirildi.

Wall Street daha önceki bir haberinde Huang’ın Sequoia’yı Haziran ayında Ehrsam ile birlikte fonu kurmaya başlaması için bıraktığı yazılmıştı.

İsimsiz kaynaklara dayandırılan son haberde 30 milyar dolar bağış geliriyle Harvard’ın ardından ABD’nin en zengin ikinci üniversitesi olan Yale Üniversitesi’nin Paradigm’a açıklanmayan bir büyüklükte yatırım yaptı.

Bloomberg, Yale’in varlıklarının yüzde 60’ının 2019 mali yılı için girişim sermayeleri, serbest yatırım fonları ve kaldıraçlı satın alımlar dahil olmak üzere alternatif yatırımlar için ayrıldığını bildiriyor.

Fonun erken aşamadaki kripto para odaklı projelere, yeni Blockchain‘lere ve dijital varlık borsalarına yatırım yapmayı planladığı kaydedildi.

Bu arada konuyla ilgili bir yorumda bulunan milyarder yatırımcı Mike Novogratz, “Bu gerçekten büyük bir haber. David Swensen, dünyadaki en etkili yatırımcı. Bu yatırımı yaparak Bitcoin’in bir değer deposu olduğunu söyledi. O sürünün alfa boğası.” ifadelerini kullandı.

Novogratz’ın bahsettiği David Swensen, Yale Üniversitesi’nin Şef Yatırım Sorumlusu.

Kaynak: CoinTelegraph

→ ENDİŞE VERİCİ İDDİA: BINANCE 7.8 MİLYON DOLARLIK HESABIMI BLOKE ETTİ

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl