Bu grafiğe göre Bitcoin, halving olayından önce 3,000 dolara düşebilir

Bitcoin'de blok ödülü yarılanmasını dikkate alan yeni bir tahmin, fiyatın 2019'un Ekim ayında 3,000 dolara düşeceğini öne sürüyor.

Bir sonraki halving olayının (blok ödülü yarılanması) olası etkisini dikkate alan yeni bir tahmine göre Bitcoin fiyatı, önümüzdeki iki yıl boyunca düşmeye devam edebilir.

13 Ağustos’ta Twitter’a yüklenen bir grafik, Bitcoin‘in fiyatının 2020’nin Mayıs ayında gerçekleşmesi beklenen halving olayından önce 3,000 dolara düşeceğine işaret ediyor. Grafiğe göre, bir numaralı kripto paranın fiyatı, daha önce gerçekleşen 3 döngünün bir benzerini yaşayacak.

Dördüncü döngünün ortasında, 2019’un Ekim ayında 3,000 dolara inecek olan Bitcoin’in fiyatı, döngü sonunda ise 160,000 dolara ulaşmış olacak. Dördüncü döngünün 2023 yılının Ağustos ayında son bulacağı öne sürülüyor.

Kripto para piyasasının halving olayından beklentisi büyük. Bitcoin fiyatının yükselişi ve halving olayı arasında korelasyon olduğu tezinden hareketle, piyasanın bu beklentiyi 2019’un ortalarından itibaren satın alacağı iddia ediliyor.

→ BITCOIN’İN İŞLEM HACMİ 2018’DE ALTINI NEREDEYSE 3’E KATLIYOR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Devrim Cevapla

    2 sene daha ayı piyasası mı?
    Soz konusu bile değil.
    Bu sene biter bu iş.