Bitcoin’e yatırım yapmanın zamanı geldi mi?

Geçen hafta, Grayscale’in SEC’ye karşı açtığı davayı kazanmasıyla sert yükselişe geçen Bitcoin’de olumlu hava uzun sürmedi. Bir numaralı kripto para, ABD’den gelen ekonomik verilerin ardından düşüş yaşadı. Bitcoin, eylülün başından bu yana ise yatay seyrediyor ve 25 bin 750 dolardan işlem görüyor.

2024 yılı yaklaşırken Bitcoin‘de bir şeylerin değişip değişmeyeceği merakla bekleniyor. Lider kripto parada özlenen büyük yükselişler için umutlar önümüzdeki yıla kalmış görünüyor. 2024, yatırımcılar tarafından adeta iple çekilirken içinde bulunulan durgun günler, Bitcoin ve Web3 dünyasına yatırım için doğru zamanlar mı?

Binance’in eski yöneticileri tarafından kurulan bir girişim sermayesi şirketi olan OFR’ye göre cevap “evet.” Geçtiğimiz yıl 100 milyon dolarlık bir kripto fonu oluşturan OFR, “Web3’e yatırım yapmak için en iyi zaman, şimdi” diyor. Şirket, piyasanın dip seviyede olduğunu belirterek bu iddiasını şöyle gerekçelendiriyor:

  • Son boğa piyasasından sonra kurulan ve yeterli rekabet gücü oluşturamayan veya yeterli fon toplayamayan şirketler ya başarısız oldu ya da yapay zeka gibi farklı alanlara kaydılar.
  • Daha önce kripto paralara yatırım yapmakta tereddüt eden fakat boğa piyasasının son zirvesinde FOMO (fırsatı kaçırma korkusu) yaşayan yatırımcılar, şimdi yapay zekaya yatırım yapmak için hevesle fırsat kolluyor.
  • Piyasa tüm ZK ve teknolojik altyapı hikayelerinden bıkmış görünüyor. Buna ek olarak token’larını piyasaya sürmeye hazırlanan yaklaşık 1 milyar dolar ya da daha fazla değere sahip 10’un üzerinde projenin mevcut piyasa koşulları ve kullanıcı istatistikleri göz önüne alındığında, özellikle de herhangi bir yenilik olmadan token’ları başarılı bir şekilde piyasaya sürülebileceklerini düşünmek zor.
Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl