Bitcoin yatırımcısı, sahte Michael Saylor kampanyasına 26 BTC kaptırdı

Sahte hediye Bitcoin kampanyaları, dolandırıcıların, mağdurların kendilerine gönderdikleri kripto para miktarının birkaç katını geri vermeyi vadettiği popüler dolandırıcılık yöntemlerinden biri.

Genel olarak burada dolandırıcılar, mağdurun güvenini kazanmak için ünlü bir kişi veya şirketin profilini taklit ediyor ve çoğunlukla Youtube, Telegram ve Twitter’da aktifler.

Bugün bir Bitcoin yatırımcısı, böyle bir tuzağa düştü. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’ın ismini kullanan sözde bir hediye kampanyasına tam 26 BTC gönderildi. Mevcut fiyatlarla bu miktar, 1.12 milyon dolar (yaklaşık 15 milyon lira) ediyor.

Yatırımcı, gönderdiği BTC’lerin tamamını kaybederken 26 BTC, bugüne kadar tek işlemde sahte bir hediye kampanyasına gönderilen en büyük miktar olarak kayda geçti.

Blok zincirlerindeki hareketleri izleyen bir platform olan Whale Alert, ödemenin bir Coinbase adresi üzerinden yapılmış olabileceğini bildirdi. Dolandırıcıların şimdiye kadar 6 işlemde toplamda 1.4 milyon dolarlık BTC aldığı belirlendi.

Geçtiğimiz yıl Elon Musk’ın adını kullanan dolandırıcılık olaylarının birinde de bir yatırımcı, tam 10 BTC’sini kaptırmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl