Yeni hedef 7000 dolar mı? Bitcoin’de olabilecekler

Bugün gün boyu düşük volatilite ile seyreden Bitcoin, Bitfinex verilerine göre şu anda 6700 dolardan alınıp satılıyor. Bitcoin'deki son durumu değerlendiren bir analist, fiyatın önümüzdeki saatlerde 7000'e ulaşabileceğini düşünüyor.

Bitcoin’in fiyatı dün 6400 dolar seviyelerinde 4 saatlik grafikte görülen daralan üçgenin sonuna yaklaşınca yukarı yönlü sert bir kırılma yaşadı. Bu kırılmayla birlikte fiyat 6800’ün üzerine kısa süreli olarak dokundu. Bu 12 Haziran’dan bu yana görülen en yüksek seviyeydi. Bugün gün boyu ise düşük volatilite ile seyretti. Şu sıralarda bir Bitcoin, Bitfinex verilerine göre 6700 dolardan alınıp satılıyor.

Bitcoin’deki son durumu CoinDesk’e değerlendiren analist Omkar Godbole, uzun vadeli görünümde Bitcoin’in hala düşüş trendinden kurtulamadığını söyledi.

6736’yı direnç olarak belirten Godbole, önümüzdeki saatlerde 7024 dolar seviyesine doğru bir yükseliş bekliyor. UTC’ye göre bu seviyenin üzerindeki bir günlük kapanışın kapıları 7500-7600 seviyelerine açacağını ifade eden analist, günlük kapanışın 10 günlük hareketli ortalama (MA) olan 6582’nin altında gerçekleşmesi durumunda 6000 dolara doğru bir hareket olabileceğini öne sürüyor.

Bu arada bir başka isim Blue Line Futures’ın başkanı Bill Baruch, dün CNBC’ye yaptığı açıklamada Bitcoin’de satışların tükendiğini, volatilitenin uzun zamandır görülmemiş en düşük seviyelerde yer aldığını, bunun büyük bir olasılıkla dibe ulaşıldığının sinyali olduğunu söylemişti. Baruch’a göre hem volatilite hem de fiyat düştüğü için Bitcoin yakında değer kazanmaya başlayabilir.

→ TRON’DA TOKEN TAKASI YAKLAŞIYOR: YATIRIMCILAR BUNLARA DİKKAT ETMELİ

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl