Bitcoin’den yeni rekor: Bugünden itibaren resmen 411

2017'nin Aralık ayından beri devam eden ayı piyasası içinde Bitcoin, bugünden itibaren 10 yıllık tarihinde yeni bir rekora imza attı.

Şimdiye kadar hissedilen en soğuk kripto para kışındayız.

Bugünden itibaren resmen Bitcoin’in 10 yıllık tarihindeki en uzun ayı piyasasının içindeyiz.

Kripto para biriminde aşağı yönlü fiyat hareketine ilişkin önceki rekor, Bitcoin’in fiyatının 1,100 dolardan 200 dolara düştüğü, 2013 yılının Kasım ayının sonundan 2015’teki Ocak ayının ortasına kadar devam eden dönemdi. Bu dönem, 410 gün sürmüştü.

Bu 410 günün ardından lider kripto para yükselişe geçmeye başlamış, 2017 yılının Aralık ayında 20,000 dolar ile rekor düzeye ulaşmıştı.

20,000 dolarlık zirveden bu yana sürekli düşen Bitcoin, ayı piyasasında 411. güne girerek yeni bir rekora imza attı.

Bu ayı piyasası birçok kayba neden oldu. ConsenSys, STEEM, Ethereum Classic ve son zamanlarda NEM gibi birçok Blockchain girişimi, ayakta kalmakta zorluk çekiyor. ConsenSys ve STEEM gibi şirketlerde toplu işten çıkarmalar görüldü. NEM Vakfı ise yaptığı son açıklamalarda bir aylık paralarının kaldığını bildirdi. Keza kripto para madencileri de yarı yarıya personel azaltımına gitti, bazıları cihazlarını kapattı.

Bazı tahminler öne sürülmesine karşın kimse bu kâbusun daha ne kadar devam edeceğini bilmiyor.

Yakın zaman önce Bitcoin’lerin taşınma sıklığını analiz eden bir grup kripto para analisti, muhtemel olarak ayı piyasasının son safhasında bulunulduğu sonucuna vardılar.

Şayet, araştırmanın vardığı sonuç doğruysa bu yakın bir dönemde Bitcoin boğalarının mümkün olduğu kadar Bitcoin toplamaya başlayacağı uzun bir birikim dönemine girilebileceği anlamına geliyor.

Bir numaralı kripto para, Bitstamp üzerinde 3,447 dolardan alıcı buluyor.

Haber: The Next Web

→ ‘BİRÇOK SPEKÜLATÖR SON ÇEYREKTE KRİPTO PARALARI TERK ETTİ’

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl