Bitcoin, 4000 doları kırmalı: İvme kritik önemde

Bazı kripto para uzmanları, yaklaşık iki aydır 3,200$ - 4,000$ bandında hareket eden Bitcoin'in yakın zamanda ivme kazanamaması durumunda 2018'in sonlarına benzer bir eğilim gösterebileceğini ileri sürüyorlar.

Son iki aydır 3,200$ – 4,000$ aralığına sıkışan Bitcoin, bir türlü 4,200$ gibi kritik direnç seviyelerini kıramadı.

Bitcoin, benzer bir hareketi 2018’in Eylül ve Kasım ayları arasında da yapmış ve o zaman da 6,100$ – 6,700$ aralığına sıkışmıştı. Yaklaşık 2 ay süren bu sıkışma 2018’nin sonlarına doğru patlak vermiş ve BTC, 6,000$ seviyelerinden 3,120$ seviyelerine kadar düşmüştü.

Bitcoin’in iki yıllık grafiği

İvme kritik öneme sahip

Bazı borsacılar, BTC’nin yakın zamanda ivme kazanamaması durumunda, benzer bir aşağı yönlü hareketin çok muhtemel olduğunu düşünüyor.

Tarihsel olarak Bitcoin’in son 5 düzeltmesine baktığımızda, BTC’nin yeni bir taban bulmak için o günkü zirve seviyelerinden ortalama %85 düştüğü görülüyor.

Twitter’daki popüler teknik analistlerden biri olan Hsaka’nın da öne sürdüğü gibi, BTC’nin fiyat grafiğini incelediğimizde, dik düzeltmelere karşı esnekliğini ve uzun vadede iyileşme kabiliyetini görüyoruz.

New York Menkul Kıymetler Borsası’nın başkanı Jeff Sprecher de daha önceleri bu konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yapmıştı:

“Uzun süre devam eden birçok ayı piyasasına ve daha iyi teknolojilere sahip gibi görünen birçok kripto paranın ortaya çıkmasına rağmen Bitcoin her seferinde hayatta kalmanın bir yolunu buldu.”

Bitcoin’de 2015’ten bu yana yıllık bazdaki en düşük fiyatlar hep bir önceki yıldan daha yüksek oldu. Eğer BTC bu tarihsel eğilimini devam ettirirse, 2019 yılı boyunca 2018’in en düşük seviyesi olan 3,200$’ın üzerinde hareket edecek.

Kurumsal yatırımcılar, kripto paraların fiyatlarından memnun

Bazı analistler, kurumsal yatırımcıların kripto paraların fiyatlarıyla ilgilenmediklerini ve sadece düzenlenmiş saklama hizmetleri ve yatırım araçlarıyla ilgilendiklerini söylese de kripto paraların düşük fiyatları kurumlara cazip gelmeye devam edebilir.

Grayscale’in verilerine göre, kurumlar, 2018 yılı boyunca kripto para yatırım araçlarına 250 milyon dolardan fazla yatırım yaptılar. Geçtiğimiz Şubat ayında da ABD’deki iki kamu emeklilik fonunun kripto para fonlarına yatırım yaptığı açıklanmıştı.

Bitcoin’in yeniden 3,200$’ları görmesi olasılık dahilinde olsa da çok sayıda trader, BTC’nin 4,200$ direnç seviyesini bir kez daha kırmayı deneyeceğini düşünüyor.

Haber: CCN

→ BİTCOİN’DE “HODL” TERİMİ NASIL DOĞDU? MUCİDİ ANLATTI


Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir, habere konu şahısların kendi görüşleridir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl